Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
28/11/2019 - 21:20

Może się dogadają. Szykuje się „okrągły stół” w sprawie dopłat do wody i ścieków

Sądecki radny Dawid Dumana podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji rady miasta zwrócił się do prezydenta miasta Ludomira Handzla, jak i do przewodniczących klubów w radzie z wyjątkową prośbą. Chodzi o chęć uczestnictwa w spotkaniu na temat dopłat dla mieszkańców do wody i ścieków.

Ta sprawa jest tematem numer jeden w mieście. O niej mówi się od kilku tygodni.

Termin spotkania w tej sprawie nie jest jeszcze ustalony. Do „okrągłego stołu” w kwestii dopłat dla mieszkańców do taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków mają usiąść sądeccy radni i prezydent Ludomir Handzel.

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Dawid Dumana, radny niezrzeszony, wystąpił do gospodarza miasta, jak i przewodniczących klubów: PiS – Wybieram Nowy Sącz, Koalicja Nowosądecka i Koalicja Obywatelska z prośbą, aby także radni niezrzeszeni mogli uczestniczyć w  spotkaniu.

Przypomnijmy, że oprócz Dawida Dumany radnym niezrzeszonym w Radzie Miasta jest także radny Krzysztof Ledziński.

-  Chciałbym, aby radny niezrzeszony nie był pomijany – mówił radny Dumana. – Aby nasz głos był brany pod uwagę. Być może właśnie nasz głos mógłby być istotny w takich sprawach. Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, który nie jest w tym klubie, ale mógłbym być także mediatorem w niektórych sprawach ważnych dla mieszkańców Nowego Sącza – dodał.

Przypomnijmy, że Dawid Dumana był członkiem klubu PiS w radzie, ale latem tego roku został z tego klubu wykluczony.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021