Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
22/05/2020 - 15:50

A może zdążę? Czyli dlaczego w Gródku nad Dunajcem tworzą się niemożliwe korki

Od kilku tygodni dojazd do Gródka nad Dunajcem jest bardzo utrudniony. Na drodze wojewódzkiej nr 975 trwa remont. Nie jest łatwo, bo wykonawcy realizują jednocześnie aż trzy inwestycje. Dziś rozmawiamy z rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na temat przyczyn uciążliwych korków.

- Na drodze wojewódzkiej nr 975 obecnie realizowane są trzy osobne inwestycje, dotyczące między innymi przebudowy obiektów drogowo-mostowych oraz zabezpieczenia osuwisk. Prace trwają równocześnie i sukcesywnie będą dobiegały końca – informuje Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. – Nie wszystkie inwestycje uda się zakończyć w jednym terminie. Część z nich zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku, pozostałe dopiero w przyszłym. Wszystkie prace, mimo stosunkowo krótkiego odcinka drogi, są ze sobą skoordynowane – dodaje rzecznik.

Trwający na drodze remont oraz zainstalowana sygnalizacja świetlna na pewno utrudniają dojazd do Gródka nad Dunajcem, jednak w przeważającej części kierowcy sami są sobie winni, zwłaszcza ci, którzy nie dostosowują się do zasad tymczasowej organizacji ruchu. Ignorując czerwone światło wjeżdżają za sznurem samochodów na sąsiedni pas w nadziei, że zdążą przejechać zablokowany odcinek. Efekt jest dokładnie odwrotny – reszta kierowców stoi kilkadziesiąt minut w korku z powodu powstałego zatoru.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: kierowcy mają dość. Od stania w korkach puszczają im nerwy

- Dzisiaj otrzymaliśmy informacje od wykonawców, którzy pracują na miejscu. Powiadomili nas, że na drodze – wbrew zakazom – pojawiają się ciężarówki, które nie mieszczą się na remontowanym odcinku drogi i trzeba pomagać im wyjechać. To kolejna przyczyna utrudnień na drodze wojewódzkiej nr 975 – wyjaśnia rzecznik.

Raz jeszcze apelujemy o rozsądek! Zamiast zastanawiać się czy czerwone od kilku sekund światło przypadkiem nie jest jeszcze zielone, zatrzymaj się i dla dobra wszystkich poczekaj na swoją kolej!

[email protected], fot. Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)