Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
19/10/2017 - 10:50

Mularczyk w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych Polaków

Coraz jaśniej świeci polityczna gwiazda Arkadiusza Mularczyka. Od kiedy sądecki poseł stał się twarzą ofensywy rządzącego ugrupowania, które domaga się od Niemiec odszkodowań dla Polski za straty wojenne, bryluje w największych stacjach radiowych i telewizyjnych. Czy to dlatego tygodnik „Wprost” umieścił go na swojej liście najbardziej wpływowych Polaków mijającego roku?

Doroczna lista tygodnika Wprost, który typuje pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Polaków zawsze budzi zainteresowanie i sporo emocji. Szeroko komentowane są personalne roszady i kolejność miejsc w zestawieniu, w którym pojawiają się politycy, aktorzy, piosenkarze, sportowcy i celebryci. Jak zawsze dyskusje wywołują nazwiska pojawiających się na liście debiutantów. W tym roku do tego grona trafił sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk, który w rankingu zajął 47. lokatę.

Czytaj też Mularczyk jako frontmam PiS i polityczny ojciec Andrzeja Dudy

Pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Polaków. Wśród nich pan. Zaskoczony?
- Tak, jestem tym zaskoczony, aczkolwiek nie mam takiego wrażenia, żebym był bardzo wpływowy. Skoro tak uznali dziennikarze tygodnika, jest mi z tego powodu bardzo miło. To mnie tylko zobowiązuje do tego, żeby dalej robić to, co robię w sposób profesjonalny i zdecydowany.

Pana obecność w zestawieniu tygodnika „Wprost” na pewno nie jest przypadkowa. Stał się pan twarzą politycznej ofensywy PiS, które domaga się od Niemiec odszkodowań dla Polski za straty wojenne.
- Zapewne miało to znaczenie, bo ten temat stał się przedmiotem nie tylko ogólnonarodowej dyskusji. Interesują się tym także dziennikarze zza granicy. Udzielam wywiadów mediom amerykańskim, brytyjskim, niemieckim i francuskim. Temat odszkodowań wojennych dla Polski odbił się szerokim echem na całym świecie.

W rankingu tygodnika „Wprost” znajdują się najważniejsi politycy, ale też zwyczajni celebracji. W tym roku to oni, obok pana, zasili zestawienie. Jak pan się czuje wciśnięty między Ewę Chodakowską a Marylę Rodowicz, które podobnie jak pan były debiutantkami.
- Traktuje to bardziej w kategoriach zabawy dziennikarzy, którzy dokonują subiektywnego wyboru ludzi mających według nich wpływ na to, co się dzieje w naszym kraju.  

Koledzy z sejmowych ław panu gratulują czy raczej zazdroszczą?
- Raczej traktują to z uśmiechem i podobnie jak ja w kategoriach zabawy.

Tegoroczna lista najbardziej wpływowych Polaków tygodnika Wprost oprócz kilku zaskakujących debiutów przyniosła rewolucyjną zmianę na podium! Na samym szczycie znalazł się prezydent Andrzej Duda (w ubiegłym roku dopiero piąty), który zdetronizował Jarosława Kaczyńskiego.

Tuż za tą dwójką uplasowali się dwaj liderzy opinii: o. Tadeusz Rydzyk i Jerzy Owsiak, którzy jak zauważa tygodnik „wprost” „ symbolizują dwie Polski plasujące się na przeciwstawnych biegunach ideowych.

Do pierwszej dziesiątki trafili też Patryk Vega, Anna i Robert Lewandowscy , Beata Szydło, Zbigniew Ziobro, Patryk Jaki 


jagienka.michalik@sadeczanin.info. fot.J.MDziękujemy za przesłanie błędu