Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2019 - 21:45

Muszyna: drzewka młodych par, kłódki i miłosne sentencje

W muszyńskich Ogrodach Sensorycznych na Suchej Górze przyjął się romantyczny zwyczaj sadzenia drzewek par młodych i jubilatów. Zakochani mają też własne kłódki miłości, a na ławkach znajdą się serca z sentencjami. Chętnych nie brakuje!

Zwyczaj sadzenia przez nowożeńców własnych drzewek w Ogrodach Sensorycznych, przy fontannie Afrodyty,zyskuje coraz bardziej na popularności. Pierwsze sadzonki zasadzili nowożeńcy z Piwnicznej-Zdroju, jesienią kilka lat temu. Młoda para wygrała je w konkursie zorganizowanym przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna.

Od tej pory, swoje uczucia w ten romantyczny, niebanalny sposób przypieczętowują kolejne,  młode pary i małżonków świętujących okrągłe rocznice ślubu. Zakochani mogą mieć również pamiątkową kłódkę z grawerem.

Ten pomysł na przypieczętowanie uczucia promują władze uzdrowiska.

Na jednej z muszyńskich ławek w ogrodach sensorycznych znajdziemy serce z  fragmentem powieści XIX wiecznego pisarza Leopolda von Sacher Masoch, Wenus w futrze - „Miłość jest tajemniczą drogą i rozkoszną potęgą, która nas porywa, gdzie sama chce. A my się nie bronimy, nie pytamy nawet dokąd nas prowadzi, i co z nami uczyni”.

(MK) fot. UM Muszyna, własneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020