Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
13/10/2021 - 23:05

Muszyna ma dwóch mistrzów świata. I to w jakiej konkurencji!

Muszynianin Bartłomiej Tokarczyk, opiekun Uczniowskiego Klubu Modelarskiego Orion został drużynowym Mistrzem Świata w kategorii rakiet makiet. Natomiast Mateusz Tokarczyk zespołowym Mistrzem Świata w konkurencji rakiet z taśmą. Mistrzostwa Świata odbywały się w rumuńskim mieście Buzau.

W minionym tygodniu (2-8 października) w Buzau (Rumunia) rozegrane zostały Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych z udziałem seniorów i juniorów, 188 zawodniczek i zawodników z 18 państw.

Bhttps://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=dXcsNEVzLDA=artłomiej Tokarczyk, opiekun Uczniowskiego Klubu Modelarskiego Orion w Muszynie został drużynowym Mistrzem Świata w kategorii rakiet-makiet. Natomiast jego syn, Mateusz Tokarczyk, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej w Muszynie, został zespołowym Mistrzem Świata w konkurencji rakiet z taśmą.

W sumie reprezentacja Polski zdobyła aż 29 medali i uplasowała się na drugim miejscu, tuż za Rosją. Organizatorzy: Rumuńska Federacja Modelowania, Stowarzyszenie Modelowania Kosmicznego Buzau, Rada Miejska Buzău. (MK) fot. ZSP Muszyna, B. Tokarczyk.