Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
11/05/2020 - 23:55

Muszyna otwiera przedszkola, wznawia egzekucję podatków i opłat

W Muszynie otwarte są już kasy Urzędu Miasta, od 18 maja Referat Podatków i Opłat Lokalnych wznowi egzekucję podatków i opłat lokalnych. Z zachowaniem wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz środków ostrożności, działalność wznowiły przedszkola, biblioteki i orliki.

W związku z uruchomieniem kasy urzędu, Jan Golba burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna informuje, że od 18 maja Referat Podatków i Opłat Lokalnych wznowi egzekucję podatków i opłat lokalnych, należności cywilnoprawnych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zobacz też: To już koniec pięknej aury. Kiedy minie fala zimna?

Jeśli należność nie zostanie uregulowana do 15 maja, dłużnicy otrzymają upomnienia i zostaną obciążeni jego kosztami w wysokości 11,60 zł. W przypadku dalszego uchylania się od zapłaty, będzie wszczęta egzekucja w Urzędzie Skarbowym lub u Komornika Sądowego. Dłużnik zostanie obciążony dodatkowo kosztami egzekucyjnymi.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy, zaległości można wpłacać zarówno przelewem na konto, jak i bezpośrednio w kasie.

W trosce o bezpieczeństwo petenci są obsługiwani pojedynczo. Osoby chcące skorzystać z kasy Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna powinny: zasłonić usta i nos maseczką, założyć rękawiczki, zachować 1,5 metrowy odstęp w kolejce i podejść do okienka dopiero na znak pracownika urzędu.

Na terenie miasta i  gminie Muszyna działalność wznowiły też przedszkola: Publiczne Przedszkole w Muszynie (15 dzieci), oddział „O” w Andrzejówce  (7 dzieci), przedszkole w Żegiestowie (5 dzieci), "Pszczółka Maja" (12 dzieci), "Bajka" (od 11 maja, 10 dzieci). Placówki te działają z zachowaniem wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz środków ostrożności.

Uruchomiono biblioteki (jedynie wypożyczenie książek, bez dostępu do półek) i orliki, z których może korzystać jednorazowo 6 osób. Od 4 maja działalność wznowiły też hotele i pensjonaty, jednak na razie bez usług gastronomicznych.

(MK) fot. ilustracyjne aut. 

Żródło: UMiG MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu