Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
31/07/2021 - 22:40

Muszyna: tłumy na rynku, który stał się miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych

Muszyński rynek rozbrzmiewał w sobotę 31 lipca góralsko-lachowską muzyką w wykonaniu Kapeli Folkowni, która przyciągnęła tłumy. Po koncercie w plenerowym kinie można było obejrzeć film familijny "Mia i biały lew".

W sobotę 31 lipca, późnym popołudniem, na muszyńskim rynku wystąpiła Kapela "Folkowni" z Rytra. Muzycy dali wspaniały koncert, a zachwyceni, tłumnie zebrani mieszkańcy i turyści wspólnie z góralskim zespołem biesiadowali.

Kapela Folkowni prezentuje folklor górali nadpopradzkich tzw. Czarnych Górali oraz Lachów Sądeckich. W swoim repertuarze wykorzystuje muzykę góralską i lachowską. Jak podkreślają muzycy, odróżniają się od innych kapel tym, że najczęściej ich spodnie mają kolor brązowy.

- Rynek stał się miejscem codziennych spotkań mieszkańców i turystów. Nie brakuje dobrej atmosfery oraz licznych wydarzeń kulturalnych - cieszy się burmistrz Muszyny, Jan Golba. Po koncercie, z wygodnych leżaków w plenerowym kinie można było obejrzeć film familijnym "Mia i biały lew". (MK) fot. aut. 

Muszyna: tłumy na rynku, który stał się miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych
Muszyński rynek rozbrzmiewał w sobotę (31 lipca) góralsko-lachowską muzyką w wykonaniu Kapeli Folkowni, która przyciągnęła tłumy. Po koncercie w plenerowym kinie można było obejrzeć film familijny "Mia i biały lew".


Dziękujemy za przesłanie błędu