Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
22/06/2020 - 10:15

Muszyna: wody Popradu coraz wyżej. Pora deszczowa trwa

Na Popradzie, w Muszynie i Muszynie-Miliku poziom wody utrzymuje się w strefie stanów wysokich. W swoich korytach pozostają na razie potoki Szczawniczek i Muszynka. Jednak z niepokojem spoglądamy w niebo.

Małopolska zmaga się ulewnymi opadami deszczu. Prawie całe województwo objęte jest ostrzeżeniem hydrologicznym trzeciego (najwyższego) stopnia o wezbraniach z przekroczeniem stanów alarmowych.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik, w niedzielę (21 czerwca) zwołał rano sztab kryzysowy, na którym omówiono dotychczasowy przebieg gwałtownych zjawisk pogodowych. Podano też stan wody w małopolskich rzekach, w tym na Popradzie w Muszynie i Muszynie-Miliku. Tutaj poziom wody utrzymuje się w strefie stanów wysokich.

W Miliku do progu ostrzegawczego brakuje 90 cm, a alarmowego 180 cm. Natomiast w Muszynie do progu ostrzegawczego brakuje 49 cm, zaś alarmowego 129 cm. 

W Muszynie stany wód zarówno na Popradzie, jak i na potokach Muszynka i Szczawniczek są monitorowane. Jak na razie pozostają one w swoich korytach. Jednak z niepokojem czekamy świtu, gdyż w nadchodzącą noc spodziewane są silne opady deszczu, które mogą spowodować wezbranie górskich potoków. 

(MK) fot. aut.

Żródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, własne

Muszyna: wody rzeki Poprad w strefie stanów wysokich
Od kilku dni, z małymi przerwami pada deszcz. Na Popradzie, w Muszynie i Muszynie-Miliku poziom wody utrzymuje się w strefie stanów wysokich. W swoich korytach pozostają na razie potoki Szczawniczek i Muszynka. Jednak z niepokojem spoglądajmy w niebo.


Dziękujemy za przesłanie błędu