Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
14/12/2022 - 16:55

Na co Kamionka Wielka wyda 1,5 miliona od premiera?

Kolejne 1,5 miliona złotych, tyle właśnie otrzymała gmina Kamionka Wielka z tzw. rezerwy premiera. Na co wyda te środki?

Na co Kamionka Wielka wyda 1,5 miliona od premiera?

Nową szkołę w Boguszy, dzięki której dzieciaki będą się mogły wynieść z remizy OSP, buduje - umowę podpisano w styczniu tego roku - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Po twardych negocjacjach przetargowych cena zeszła do 8 177 000 zł, ale i tak była wyższa niż zakładane 6,5 miliona a przypomnijmy, że gmina na ten cel uzyskała już 5,5 miliona złotych dofinansowania. Z jakich środków Kamionka Wielka pokryje różnicę?

Zobacz też: Larum o przedszkole, a przecież jeszcze nawet szkoły nie skończyli budować

Oczywistym jest, że cały ten wkład własny samorząd musiałby wyłożyć z własnego budżetu a przecie w Kamionce Wielkiej od lat się nie przelewa. Dziś jednak samorządowcy mogą odetchnąć z ulgą. – Dzięki wsparciu posła Patryka Wichra, senatora Wiktora Durlaka i pana wojewody Łukasza Kmity otrzymaliśmy właśnie 1 500 000 złotych z rezerwy premiera. Te środki przeznaczymy w całości na pokrycie wkładu własnego, który musimy wyłożyć na budowę szkoły w Boguszy – informuje z satysfakcją wójt Andrzej Stanek.

Oznacza to w praktyce, że pula środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji sięgnęła właśnie 7 milionów! ([email protected] Fot.: ES i UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu