Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
15/01/2021 - 12:55

Na drogach wciąż jest bardzo ślisko. Kierowcy noga z gazu

Na sądeckich drogach wciąż są trudne warunki do jazdy. W wielu miejscach na jezdni znajduje się duża warstwa śniegu i jest bardzo ślisko, dlatego kierowca noga z gazu.

W szczególny sposób trzeba uważać na drodze krajowej numer 75, na odcinku od Czchowa do Nowego Sącza i dalej w kierunku Krynicy. Na tej trasie w ostatnich dniach kierowcy samochodów ciężarowych mieli problemy z podjazdem pod górę, dlatego tworzyły się gigantyczne korki.

Zobacz też Uważajcie! Spore utrudnienia na krajówce między Grybowem a Nowym Sączem

Spore utrudnienia były także na drodze krajowej numer 28 od Grybowa w kierunku Nowego Sącza i Limanowej. Tam również w wielu miejscach tiry blokowały drogę i uniemożliwiały przejazd.

 W tej chwili na krajówkach nie ma większych utrudnień. Dobra sytuacja jest także na drogach powiatowych. Jak powiedział naszej redakcji dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński, na ten moment wszystkie drogi są przejezdne.

Zobacz też Kraksa w Nowym Sączu. Rozbity radiowóz i samochód osobowy

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla sądeckich policjantów, którzy jeździli od kolizji do kolizji.  W minioną środę (13 stycznia), a więc w dniu w którym na Sądecczyźnie zaczął padać śnieg, mundurowi odnotowali aż dwadzieścia pięć kolizji i jeden wypadek. Następnego dnia było podobnie. Funkcjonariusze interweniowali przy jednym wypadku i szesnastu kolizjach. Dla porównania, we wtorek 12 stycznia, gdy jeszcze nie było śniegu, a warunki na drogach były dobre, funkcjonariusze odnotowali jeden wypadek i zaledwie osiem kolizji.

- Zimowa pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – przestrzegają policjanci. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG)

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z sądeckich dróg? Przejdź na kolejną stronę. Dziękujemy za przesłanie błędu