Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/10/2021 - 21:45

Na Łękę i Mogilno spadły tony gradu. Czas wyremontować podmyte drogi

Powoli, krok po kroku udaje się odwracać skutki wakacyjnych nawałnic, gwałtownych ulew i trąb powietrznych. Niedawno poznaliśmy kolejność, w jakiej poszczególne drogi będą remontowane i łatane.

Czytaj też: 10 milionów dla Korzennej. Na co gmina wyda taką kasę?

Gmina Korzenna szuka chętnych firm, które zajmą się wykonaniem remontu i doprowadzeniem do porządku uszkodzonych dróg w Łęce i w Mogilnie. W przypadku tej drugiej miejscowości procedura przetargowa nieco się przedłuża, dlatego mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

W Łęce nowej nawierzchni doczeka się prawie kilometr drogi ”Folwark koło Jarząba”. Również w Mogilnie zostaną załatane dziury na całej długości drogi ”Rezerwat – Podlas koło Filipowicza”. Właściciele pobliskich nieruchomości i poruszający się tędy kierowcy mogą być zadowoleni – starą nawierzchnię zastąpi nowa, pojawią się też przestronne i bezpieczne pobocza oraz poprawione odwodnienie.

Remont każdej z tych dróg wyniesie nieco ponad 600 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej na dniach dojdzie do podpisania umowy na przebudowę drogi w Łęce. Dzięki temu już niedługo będzie można rozpocząć prace.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, a zima nie nadejdzie zbyt szybko, obydwie nawierzchnie powinny być gotowe jeszcze w tym roku. ([email protected], fot. ilustracyjne, Sądeczanin)Dziękujemy za przesłanie błędu