Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
13/09/2018 - 11:35

Na moście heleńskim spawanie, czyszczenie i cała naprzód

Na konstrukcji budowanego mostu heleńskiego pojawiły się już kolejne węzgłowia, czyli elementy, dzięki którym zostaną połączone potężne łuki ze stalową konstrukcją rusztu. Łuki, już niebawem dotrą do Nowego Sącza.

W tym tygodniu wykonawca zamontował na stalowym ruszcie kolejne dwa węzgłowia, już bliżej koryta Dunajca. Każde z nich na odpowiednią wysokość podniósł potężny dźwig. Kiedy elementy zostały ustawione na docelowym miejscu do pracy przystąpiły ekipy spawaczy. Węzgłowia muszą być połączone ze stalową konstrukcją mostu, by stanowiły jedną całość.

W dalszym ciągu na konstrukcji mostu trwają prace spawalnicze. Jest to żmudny, bardzo drobiazgowy etap robót, który musi być wykonany. Kolejne ekipy ludzi czyszczą stalową konstrukcję.

Sądeczanie śledzą z uwagą i ten etap prac, choć jest on mało widowiskowy. Osób robiących do własnego archiwum pamiątkowe zdjęcia z poszczególnych etapów budowy przeprawy nie brakuje.   

Na budowie mostu, od rana do zmierzchu słychać odgłosy pracujących maszyn.  Nowy przeprawa przez Dunajec będzie miała dwa potężne łuki. Ten od strony osiedla Helena będzie złożony z sześciu elementów, a ten od strony zamku z dziewięciu.

[email protected], Fot. IM.

Most heleński - co się tam dzieje?

Most heleński - co się tam dzieje?
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik