Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
20/11/2023 - 15:10

Na nich nie ma mocnych! Iron Run przyciąga na Festiwal Biegowy prawdziwych twardzieli

To wyzwanie dla prawdziwych twardzieli! Co roku przystępują do niego jednak kolejni śmiałkowie. Podobnie było również podczas 14. Festiwalu Biegowego. O zawodnikach startujących w Iron Runie mówi się “żelaźni”. Zwycięstwo w tych zawodach to prawdziwa duma!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

Mroźna zima zbliża się wielkimi krokami. Warunki na zewnątrz są coraz trudniejsze, ale nawet one nie są w stanie powstrzymać biegaczy. Cały czas możemy ich spotkań na trasach. Chętnie pojawiają się również na starcie różnego rodzaju zawodów. 

Swoje święto mieli podczas ostatniego Festiwalu Biegowego. W Miasteczku Biegowym w Piwnicznej pojawiło się wówczas 12 tysięcy osób, co najlepiej oddaje skalę tego wydarzenia. Zawodnicy do rywalizacji przystępowali z uśmiechem na twarzy, a kibice z entuzjazmem ich wspierali. 

Dodatkowego kolorytu całemu wydarzeniu dodawały napędzały dwa inne wielkie wydarzenia - Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. Działo się bardzo dużo! 

Iron Run na Festiwalu Biegowym

Największym festiwalowym wyzwaniem Iron Run. Zawodnicy, którzy do niego przystępują to prawdziwi twardziele, których nic nie jest w stanie złamać. Przez trzy dni przebiegają łącznie ponad 110 km. To musi budzić ogromny respekt! 

Sportowcy przystąpili do rywalizacji w Biegu na Milę, Biegu Nocnym na 7 km, Ultramaratonie na 61 km, Biegu Nocnym na 4 km, Koral Maratonie i Biegu na 1 km. Jak widzimy, różnorodność była duża.

Każdy kto ukończył rywalizację był usatysfakcjonowany. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście zwycięzcy. Na koniec odbierali na podium zasłużone gratulacje i nagrody. Jak wyglądają końcowe wyniki?

Wśród mężczyzn w końcowej klasyfikacji kategorii 18-39 lat na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Gawron, drugi był Karol Kuliński, a trzeci Wojciech Agiejczyk. W kategorii powyżej 40 lat najlepsi byli - Miłosz Bochenek, Dariusz Szkoda i Tomasz Wróbel. U kobiet triumfowała Iwona Szot, przed Iloną Werenkowicz-Wroną oraz Agnieszką Ragus-Suszczyńską.

Równie niesamowite przeżycia czekają nas także podczas przyszłorocznego 15. Festiwalu Biegowego. Ty również możesz być jego częścią. Zarejestruj się już dziś w najniższych cenach z pierwszego progu TUTAJ. Nie pożałujesz! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)

Dziękujemy za przesłanie błędu