Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
16/11/2022 - 08:10

To najnowocześniejszy budynek w okolicy. Tak rośnie szkoła na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Prace przy budowie nowej szkoły podstawowej i przedszkola w Boguszy idą w bardzo dobrym tempie. Wczoraj byliśmy na placu budowy z aparatem i mamy dla Was bardzo dobre wieści.

Do tego budynku już w 2023 roku mają się przenieść dzieci, które dziś uczą się po drugiej stronie ulicy, w pomieszczeniach remizy OSP Bogusza. Nietrudno zauważyć, że w nowym obiekcie tylko trzy pomieszczenia dają powierzchnię, która teraz musi wystarczyć dzieciakom u strażaków. W sali gimnastycznej, byliśmy w środku – cała remiza zmieściłaby się śmiało ze trzy razy.

Budynek ma trzy kondygnacje, z czego ostatnia poddasze. Na strychu nie będzie sal lekcyjnych, to będzie przestrzeń na przechowywanie wszystkiego, z czego w szkołach korzysta się tylko od święta.

Zobacz też: Bogusza: miejsce pełne łemkowskich ech. Obraz dnia, 15 listopada 2022 roku

Jedna część budynku, ta od strony ulicy to przyszłe przedszkole, ta środkowa – szkoła. Między tymi dwoma częściami jest mała różnica poziomów, ale obie będą obsługiwane przez jedną windę z drzwiami z dwóch stron – obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak informował nas kierownik budowy – prace na zewnątrz zostały mocno przyspieszone, by zrobić jak najwięcej przez zapowiadanym załamaniem pogody i przenieść się z pracami do środka bez obaw o poślizg w terminach. Jak idzie budowlańcom? Zobaczcie sami.

A my przypomnijmy, że nową szkołę w Boguszy, dzięki której dzieciaki będą się mogły wynieść z remizy OSP wybuduje Przedsiębiorstwo Produkcjyjno-Handlowo-Uslugowe Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Wynegocjowana cena – 8 177 000 zł - i tak jest jednak wyższa niż zakładane 6,5 miliona a przypomnijmy, że gmina na ten cel uzyskała już 5,5 miliona złotych dofinansowania. Różnicę gmina Kamionka Wielka pokryje z własnego budżetu. Nowa siedziba szkoły ma być gotowa do 31 lipca 2023 roku. ([email protected] Fot.: ES)

To będzie najnowocześniejszy budynek w tej okolicy. Tak rośnie szkoła na miarę XXI wieku
Prace przy budowie nowej szkoły podstawowej i przedszkola w Boguszy idą w bardzo dobrym tempie. Wczoraj byliśmy na placu budowy z aparatem i mamy dla Was bardzo dobre wieści. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu