Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
14/09/2018 - 20:30

Najpierw była jedna wielka demolka, a teraz co się wyłania?

Wszystko zaczęło się od demolki na jednym z oddziałów sądeckiego szpitala. W ruch poszły wiertarki i potężne młoty. Był kurz, słychać było odgłosy pracującej ekipy. Jeszcze kilka tygodni i mali pacjenci oddziału chirurgicznego dla dzieci zostaną przeniesieni do wyremontowanych sal.

Do tej pory oddział mieścił się na piątym piętrze w nowej części szpitala. Jego remont planowany był od dawna. Przetarg wygrała specjalistyczna firma z Łabowej. Prace właśnie trwają. Mają się zakończyć 25 września.

- Po zakończeniu remontu oddział będzie znajdował się w zupełnie innej części szpitala. Na parterze, nieopodal oddziału kardiologii inwazyjnej – mówi Elżbieta Jasińska, koordynująca duży projekt inwestycyjny realizowany przez sądecki szpital.

Po zakończeniu tej inwestycji zmniejszy się liczba łóżek dla małych pacjentów z 15 do 12. Rodzice lub opiekunowie, którzy będą chcieli czuwać w szpitalu przy dziecku będą mieli do dyspozycji rozkładane fotele. Na nich będą mogli odpocząć. Oddział zyska też nowe wyposażenie.

[email protected], fot. IM.

Najpierw była jedna wielka demolka, a teraz co się wyłania?

Najpierw była wielka demolka, a teraz co się wyłania?
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik