Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
27/05/2020 - 11:00

Najważniejsza sesja w Gródku nad Dunajcem. Czym zaskoczą nas radni?

Dziś, 27 maja br. o godzinie 13, w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbędzie się posiedzenie XXV sesji rady gminy Gródek nad Dunajcem. Data zwołania dzisiejszego posiedzenia nie jest przypadkowa, obchodzimy bowiem 30-lecie polskich samorządów. Co wydarzy się podczas obrad?

Podczas najważniejszej w roku sesji rada gminy rozpatrzy raport o stanie gminy Gródek nad Dunajcem za 2019 rok. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta Józefa Tobiasza w roku poprzednim, w szczególności realizację prowadzonej polityki, programów i strategii, uchwał radnych oraz budżetu obywatelskiego. Czy radni udzielą wójtowi absolutorium i wotum zaufania?

Podczas obrad planowana jest także szeroka dyskusja zarówno nad obecną sytuacją, jak i przyszłymi kierunkami rozwoju gminy. Uczestnicy posiedzenia zapoznają się ze sprawozdaniem finansowym oraz ze stanowiskiem Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO). Przewidywane jest także głosowanie nad zmianami w budżecie. Radni rozpatrzą również petycję Koalicji Polska Wolna od 5G.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: masz dość stania w korkach? Skorzystaj z objazdu przez Korzenną!

Już drugi rok z rzędu po nowelizacji przepisów ustawy o samorządzie gminnym włodarze gmin zobowiązani są do przedstawienia radom gmin raportu o stanie gminy. Taki raport składa się z 10 części, a są to: ogólna charakterystyka gminy, realizacja uchwał rady gminy w roku 2019, realizacja programów i strategii, finanse gminy, mienie gminy, infrastruktura drogowa i inwestycje, bezpieczeństwo publiczne na terenie gminy, ochrona środowiska i ekologia, edukacja oraz kultura, sztuka i sport.

Co wydarzy się na sesji? Obserwuj obrady na bieżąco!

[email protected], fot. Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe