Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
02/07/2019 - 10:45

NARESZCIE. Kładka na ul. Nawojowskiej przestała straszyć

Pisaliśmy o niej od lat. W końcu udało się kompleksowo wyremontować kładkę wstydu nad ulicą Nawojowską. Prace trwały dłużej o dwa tygodnie, niż zakładano, ale jest. Nareszcie.

Pierwotny termin był ustalony na 15 czerwca. Remont trochę się przeciągnął, ale teraz mieszkańcy mogą już korzystać z gruntownie wyremontowanej kładki, która już nie będzie odstraszała swoim wyglądem. Piesi będą mogli w bezpieczny sposób pokonać drogę między ulicą Grota Roweckiego, a Osiedlem Milenium. 

Przypomnijmy, że w minionej kadencji ówczesne władze miasta nie mogły znaleźć chętnego wykonawcy, który chciałby się podjąć tego zadania. Udało się to dopiero po kilku unieważnionych przetargach i dołożeniu pieniędzy na to zadanie. Przypomnijmy, że schody, którymi wchodziło się na kładkę były w tak złym stanie, że widać było w nich dziury. Nie lepiej prezentowała się również konstrukcja, którą dosłownie zżerała rdza. W jakim stanie była kładka okazało się dopiero wtedy, gdy rozpoczęły się na niej prace rozbiórkowe.

- Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość. Cieszę się, że to otwarcie wyremontowanej kładki nastąpiło jeszcze w okresie wakacyjnym – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – To przejście poprawi bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły. Dziękuję za współpracę zarządowi Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zarządowi Osiedla Milenium. Oby takich ulepszeń i usprawnień dla Nowego Sącza było coraz więcej. 

Z wyremontowanej kładki cieszą się nie tylko mieszkańcy, ale także osoby, które przez ostatnie lata zabiegały o to, aby została ona wreszcie naprawiona. Przypomnijmy o to zabiegali między innymi radny Józef Hojnor oraz przewodnicząca zarządu Osiedla Millenium Krystyna Krzyżanowska-Galas.

- Chcę serdecznie podziękować, że po tylu latach doczekaliśmy się bezpiecznej, pięknej i wygodnej kładki. Cieszymy się podwójnie, ponieważ w wakacje dzieci będą mogły samodzielnie przechodzić nad ruchliwą ulicą – mówiła Krystyna Krzyżanowska-Galas. 

 Koszt realizacji inwestycji to kwota 497 tys. zł.

[email protected], fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe