Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
01/04/2020 - 06:55

Nasz poseł zarażony koronawirusem opuścił szpital. To była trudna lekcja

Obecność chińskiego wirusa została u niego wykryta, kiedy razem z parlamentarzystami, pracownikami rządu i ministerstw poddał się testom. Najpierw trafił na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach, potem został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Udało mu się wygrać z chorobą. Poseł Edward Siarka, który w Sejmie reprezentuje Sądecczyznę i Podhale, opuścił szpital.

Dziękuję wszystkim za modlitwę i wszelkie wsparcie - napisał na Facebooku Edward Siarka, poseł Solidarnej Polski, który właśnie opuścił krakowski szpital. Trafił tam blisko dwa tygodnie temu, kiedy okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Wedle przypuszczeń polityka, najprawdopodobniej zaraził się od pracowników resortu sprawiedliwości.  

czytaj też z Poseł Edward Siarka zakażony koronawirusem. Jest w szpitalu 

To trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście – dodaje polityk. - Mam pewność, że działając zgodnie z procedurami wdrożonymi przez nasze państwo, podołamy dzisiejszym wyzwaniom. Bardzo proszę o pozostanie w domach - apelował poseł PiS podczas pobytu w szpitalu.

Czytaj też Jak prezes Fakro Ryszard Florek prowadzi biznes w czasach zarazy

W sumie w Polsce potwierdzono 2311 przypadków zakażenia koronawirusem, trzydzieści trzy osoby zmarły.

W Małopolsce jest już zarażonych 185 osób. W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim liczba chorych z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 jest, na razie, stabilna. W mieście choruje 11 osób, a w powiecie nowosądeckim – 7.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu