Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
19/02/2020 - 11:40

Nawojowa: chcesz działać? Złóż wniosek!

Wójt gminy Nawojowa, ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2020, w którym wziąć udział mogą także organizacje pozarządowe.

Wśród ogólnych zagadnień, których realizacji mogą podjąć się organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, kluby sportowe, startujące w konkursie są: upowszechnianie kultury, sztuki, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

W każdej z tych kategorii znajdziemy wiele skonkretyzowanych zadań, choćby wspieranie aktywnie działających przedstawicieli i grup autentycznego folkloru, sztuki ludowej, ginących zawodów i umiejętności, zespołów i stowarzyszeń kulturalnych, kultywujących tradycje i zwyczaje regionalne: w tańcu, śpiewie, muzyce, rzemiośle, aktywizacja i wspieranie procesu usamodzielniania się osób niepełnosprawnych czy organizowanie turniejów sportowych dla dzieci, młodzieży oraz ludności z terenu gminy.

Gmina ma 5 tys. zł na upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, 8 tys. zł na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz 12 tysięcy na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Zainteresowani? Wnioski trzeba składać do 11 marca 2020 roku, do godz.15:30 w siedzibie urzędu gminy Nawojowa (pokój nr 33 - dziennik podawczy), w zamkniętej kopercie z dopiskiem ”Konkurs – realizacja zadań publicznych w roku 2020”.

Ze szczegółami konkursu, można zapoznać się w biuletynie informacji publicznej urzędu gminy Nawojowa. Stamtąd też istnieje możliwość pobrania stosownych dokumentów aplikacyjnych.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu