Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
24/06/2021 - 11:15

Nawojowa: łączą obowiązki radnego z pracą zawodową i dobrze na tym wychodzą

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Nawojowa dostępne są już oświadczenia majątkowe radnych. Sprawdzamy, czym zawodowo zajmują się członkowie rady i ile rocznie zarabiają.

Urząd Gminy w Nawojowej, fot. SS

Gmina Nawojowa opublikowała oświadczenia majątkowe radnych za poprzedni rok. Do tej pory na stronie nie opublikowano nowego dokumentu przewodniczącego rady gminy, Józefa Mirka. Mieszkańcy czekają również na oświadczenie majątkowe wójta, Stanisława Kiełbasy. Tymczasem, przyglądamy się dostępnym na stronie oświadczeniom radnych.

Radny Adam Herbut na co dzień pracuje w hurtowni farmaceutycznej, prowadzi też działalność gospodarczą (w poprzednim roku była ona zawieszona). Za swoją pracę radny otrzymał wynagrodzenie w wysokości 46 tysięcy złotych. W poprzednim roku z diety radnego dostał 7 200 złotych.

Antoni Zarotyński, urodził się we Frycowej w 1948 roku. Za sprawowanie funkcji radnego dostał niecałe 6 tysięcy. Radny pobiera również świadczenie emerytalne. W poprzednim roku z tego tytułu do jego portfela wpłynęło 25,5 tysiąca złotych. Radną – emerytką jest również Danuta Lelito. Po zsumowaniu jej zeszłorocznych zarobków z diety radnego oraz ze świadczenia emerytalnego wychodzi kwota 24 873 złotych.

Jak deklaruje Irena Nowakowska, w roku 2020 zarobiła 38 894 złote. Większość tej kwoty stanowi pobierana emerytura, dieta radnego to niecałe 6 tysięcy złotych.

Radny Jan Serafin z Popardowej pracuje jako kierowca, mechanik w sądeckiej firmie. Zarabia tam niecałe 32 tysiące złotych rocznie. Do tej sumy można doliczyć dietę radnego w wysokości 4 750 złotych.

Sposobem na życie Józefa Michalika jest prowadzenie gospodarstwa rolnego. Hodowla zwierząt przyniosła mu w poprzednim roku około 67 tysięcy złotych dochodów. Radny otrzymał również dotację w wysokości 25 tysięcy złotych. Jego wypłata z tytułu sprawowania funkcji radnego to niecałe 6 tysięcy złotych.

Krzysztof Kozera pracuje w znanym sądeckim przedsiębiorstwie i rocznie zarabia 37 tysięcy złotych. W swoim oświadczeniu majątkowym zadeklarował 5 875 złotych wpływów za sprawowanie funkcji radnego i 12 tysięcy złotych pobranych w ramach świadczenia 500+.

Radny Marian Haza w poprzednim roku otrzymał 58 tysięcy emerytury. Do tego trzeba doliczyć 5 900 złotych, które zarobił jako radny. 43-letni Marian Pióro jest dowódcą zmiany Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Za swoją służbę w poprzednim roku zarobił niewiele ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo, pobrał dietę radnego w wysokości 7 200 złotych oraz świadczenie 500+ (18 tysięcy złotych).

Radny Ryszard Nosal jest także konserwatorem w Szkole Podstawowej w Nawojowej. W poprzednim roku zarobił 57 tysięcy złotych (kwota po zsumowaniu wynagrodzenia ze stosunku pracy i diety radnego).  

Stanisław Chebda jest emerytem. W poprzednim roku otrzymał 36 tysięcy złotych emerytury. Do tej kwoty trzeba doliczyć 5 875 złotych diety radnego. Tadeusz Kucharski, kolejny członek rady pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu jako kierowca/rzemieślnik. W poprzednim roku zarobił około 56 tysięcy złotych (w tym wliczona została dieta radnego).

Urszula Horowska, która pracuje w firmie cukierniczo-gastronomicznej udokumentowała 26 tysięcy złotych przychodu za poprzedni rok. Za swoją działalność jako radna gminy Nawojowa otrzymała 6 600 złotych.

Najwięcej ze wszystkich radnych zarobił Tadeusz Lelito, który prowadzi własną działalność gospodarczą. W poprzednim roku udokumentował 1 138 451 złotych dochodu. Tadeusz Lelito zajmuje się branżą budowlaną, posiada więc pokaźną flotę maszyn i samochodów ciężarowych. Jako radny otrzymał 5 500 złotych za pełnioną funkcję. W oświadczeniu majątkowym radny zaznaczył również dochód żony za poprzedni rok, który wyniósł około 92 tysiące złotych.

Jak wyglądają zarobki radnych w sąsiedniej gminie Łabowej? Można sprawdzić to w tym materiale: Zarobki niektórych radnych z Łabowej robią wrażenie. Sprawdzamy ich oświadczeni. Przypominamy, że wysokość przyznawanej diety radnego zależy m.in. od wielkości gminy. ([email protected], fot. SS)







Dziękujemy za przesłanie błędu