Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
12/09/2021 - 16:10

Nie było łatwo, ale dali radę. Zwycięzcy biegu górskiego stanęli na podium

Bieg Górski na 23 kilometry był jednym z najtrudniejszych biegów trzeciego dnia Festiwalu Biegowego. Wszystkim zawodnikom udało się dotrzeć do mety, a ci którzy osiągnęli najlepszy wynik zostali nagrodzeni.

W Biegu Górskim na 23 kilometry zwyciężył Piotr Jaśtal, który przyjechał do Piwnicznej na Festiwal Biegowy z województwa świętokrzyskiego. Pokonał całą trasę w ciągu godziny 44 minut i 43 sekund. Drugie miejsce zajął Błażej Knutelski, który przebiegł 23 kilometry w ciągu godziny 47 minut i 21 sekund. Z biegiem górskim świetnie poradził sobie także Rafał Gabryś, który zajął trzecie miejsce (1 godzina 48 minut 59 sekund).

Z kobiet z biegiem górskim najlepiej poradziła sobie Natalia Tomasiak, która przybiegła na metę po 2 godzinach 2 minutach i 37 sekundach. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Kowalewska (2 godziny 10 minut 57 sekund), a trzecie Anna Luty Legutko (2 godziny 12 minut 52 sekundy).