Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
08/04/2021 - 13:10

Nie każdego stać na taksówkę. Wójt podstawi pod domy mieszkańców nowego vana

Coraz częściej zdarza się, że z powodu ograniczeń ruchowych osoby starsze lub niepełnosprawne mniej aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i zawodowym albo są z niego całkowicie wykluczone. Poza tym nie każdego przecież stać na podróżowanie taksówką. Darmowy transport w Korzennej ma w tym pomóc.

Czytaj też: Korzenna: znów się udało. Pieniędzy będzie jeszcze więcej

Dla mieszkańców gminy Korzenna, którzy mają problem z poruszaniem się, udało się zorganizować bezpłatny transport na terenie gminy i powiatu nowosądeckiego. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i obietnicami, złożonymi przez władze gminy jeszcze przed świętami. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli dostać się do lekarza, załatwić formalności w urzędzie lub odwiedzić aptekę, w dodatku zupełnie za darmo.

Do gminy dotarł już 9-osobowy Volkswagen. To efekt programu finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wniosek gminy Korzenna o dotację został pomyślnie rozpatrzony, a koszt zakupu pojazdu (prawie 150 tysięcy złotych) w całości udało się pokryć z dofinansowania. Zwycięzcę przetargu wyłoniono jeszcze przed świętami.

Samochód został przekazany w ręce gminy przez Martę Mordarską, radną sejmiku województwa małopolskiego i dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020