Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
11/10/2018 - 12:55

Nie kupuj – Adoptuj – Sterylizuj. Akcja trwa!

Po raz kolejny na terenie naszego powiatu wolontariusze skupieni wokół schroniska dla zwierząt w Chełmcu zorganizowali akcję: Nie kupuj – Adoptuj – Sterylizuj. Do 24 października wszystkie placówki oświatowe: szkoły i przedszkola mogą się włączyć w zbiórkę karmy dla psów i szukania adopcyjnych domów dla czworonogów ze schronisk.

Zobacz też: Lubicie bić rekordy? To do dzieła! Psy czekają a Sandecja dopinguje!

Co roku dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udaje się znaleźć domów dla dziesiątków psiaków ze schronisk. Ale nowy dom to nie wszystko. Tym zwierzakom, które nie znalazły nowych opiekunów ciągle potrzebna jest karma, koce, kojce, smycze, obroże, czyli to wszystko co ma zapewnić im właściwą opiekę. To rzeczy niezbędne do właściwego funkcjonowania schronisk. A potrzeby stale rosną tym bardziej, że zbliża się zima.

Zobacz też: Nie kupuj, adoptuj, reaguj! Psy też mają uczucia tak jak my [WIDEO]

I tu jest pole do popisu dla grona pedagogicznego i ich opiekunów. Dzięki organizacji zbiórek i akcji propagujących adopcje i odpowiedzialność za zwierzęta uwrażliwiamy kolejne pokolenia na potrzeby naszych braci mniejszych. Uczymy ich odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Wszystkich, którzy chcą włączyć się do akcji organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny pod numerem: 602 621 537. Szczegóły na załączonym plakacie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu