Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
14/12/2018 - 15:35

Nie ma jeszcze drugiego wiceprezydenta miasta. Kiedy go poznamy?

Nadal nie wiadomo, kto będzie drugim wiceprezydentem Nowego Sącza. To stanowisko, choć od zaprzysiężenia prezydenta Ludomira Handzla minął już prawie miesiąc jest nadal nieobsadzone. Nowy gospodarz miasta jeszcze zastanawia się nad obsadą tej funkcji. Przyznaje jednak, że nie nastąpi to tak błyskawicznie.

Przypomnijmy, że kilkanaście godzin po objęciu urzędowania przez Ludomira Handzla na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta miasta Nowego Sącza został powołany zastępca wójta gminy Chełmiec Artur Bochenek.

Ludomir Handzel jeszcze nie zdradza, kto zostanie drugim wiceprezydentem. Mówi, że jest to decyzja bardzo poważna.

- Prowadzę rozmowy – mówi Ludomir Handzel. – Nie ukrywam, że chcę, aby te decyzje były przemyślane. Zapowiedziałem, że będzie to osoba, która będzie realizowała bardzo ważną część działań Urzędu Miasta Nowego Sącza, czyli sądecką oświatę. Chciałbym, aby była to osoba, która wywodzi się, że środowiska edukacji i nie jest oderwana od spraw oświaty i wychowania młodzieży. Chciałbym, aby była to także osoba, która zapewni wdrażanie wychowania patriotycznego, na którym mi bardzo zależy. Muszę mieć przedyskutowane z osobą, która zostanie drugim wiceprezydentem tę płaszczyznę współpracy.

Prezydent Ludomir Handzel bierze do tego stanowiska pod uwagę trzy osoby.

- Myślę, że te decyzje nie zapadną wkrótce, ale nie będę z nimi zwlekał – dodał  Handzel.

i.michaec@sadeczanin.info, Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu