Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
01/07/2018 - 14:45

Nie przeżył zderzenia z samochodem na obwodnicy Starego Sącza

Zderzenie skutera z volkswagenem na obwodnicy Starego Sącza znalazło tragiczny finał. Jeden z motocyklistów zmarł. Drugi walczy o życie.

Nadal  nie wiadomo  jak doszło do wypadku na skrzyżowaniu  starosądeckiej obwodnicy z ulicą Popowicką, gdzie  w niedzielę, w nocy,  na pól godziny przed pierwszą, skuter, którym jechało dwóch młodych ludzi, zderzył się z Volkswagenem Polo.

Czytaj też Leżeli na jezdni bez życia. Skuter zamienił się w poskręcane żelastwo [ZDJĘCIA]

- Za wcześnie, żeby odpowiedzieć na to pytanie - mówi Justyna Basiaga z nowosądeckiej komendy policji.-  Na miejscu był biegły. Ustalane są okoliczności  zdarzenia. Na pewno kierowca auta był trzeźwy.

Siła zderzenia z osobowym autem musiała być potężna,  bo skuter, którym jechało dwóch młodych ludzi zamienił się poskręcane żelastwo. Z nieprzytomnym kierowcą i pasażerem skutera karetka na sygnale pomknęła do sądeckiego szpitala. Już wiadomo, jednego z nich nie udało się uratować.

- Zmarł  rano, po siódmej - dodaje Basiaga. - Miał dwadzieścia jeden lat.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, młody mężczyzna umarł na stole operacyjnym.  Drugi z motocyklistów, o rok starszy,  leży na  oddziale intensywnej terapii. Jego stan wciąż jest ciężki.

Z ustaleń policji wynika, że  kierowca Volkswagena ma dziewiętnaście lat.  Był trzeźwy.  Który z młodych ludzi prowadził skuter, na razie nie sposób ustalić. Wiadomo, że to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Z jakiej byli miejscowości, tego policja nie zdradza.

[email protected]  fot. Straż Pożarna Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe