Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
22/01/2020 - 15:30

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Otwarcie Klubu Seniora w Siedlcach

Dziś, 22 stycznia, miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Senior+. Koło Gospodyń Wiejskich będzie prowadzić zajęcia dla osób starszych, które mają ukończone 60 lat i nie są aktywne zawodowo. Oferta klubu jest naprawdę imponująca. Jakie niespodzianki dla przybyłych gości przewidzieli organizatorzy?

Otwarcie Klubu Senior+ w Siedlcach było połączone z II Forum Seniorów Gminy Korzenna. Uroczystość miała miejsce 22 stycznia 2020 roku, w dzień szczególny dla dziadków, którzy dziś obchodzą swoje święto. Spotkanie rozpoczął wójt gminy, Leszek Skowron, który skierował słowa uznania do seniorów, a także podziękował sympatykom klubu za okazane wsparcie i przybycie na wydarzenie. Przemawiali także zaproszeni goście.

Dyskutowano o remoncie i adaptacji budynku Domu Kultury oraz o prowadzonych w nim działaniach. Uczestnicy wydarzenia wspólnie zwiedzali odrestaurowany obiekt. Podczas otwarcia Klubu Senior+ wystąpili seniorzy, którzy przygotowali namiastkę programu artystycznego. Po wszystkim goście udali się na poczęstunek. 

Czytaj też: Bądź jak Siedlce! W miejscowości działa już Klub Seniora

Zajęcia w klubie będą odbywały się trzy razy w tygodniu. Seniorzy będą mogli pogłębiać swoją wiedzę podczas zajęć edukacyjnych i kulturalno-oświatowych, a także zadbać o zdrowie dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym i wyjazdom na basen, które również znalazły się w ofercie klubu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na najbliższy rok przewidziano też wiele spotkań okolicznościowych, podczas których seniorzy będą wspólnie świętować. 

[email protected], fot. UG Korzenna Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)