Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
22/01/2024 - 12:05

Nie żyje bardzo znany lekarz. Przez dziesiątki lat pomógł wielu pacjentom

W dziedzinie stomatologii był wybitnym specjalistą. W naszym kraju niezwykle przysłużył się do jej rozwoju. Ma na swoim koncie również wiele prestiżowych odznaczeń. Nie żyje pochodzący z naszego regionu dr Zygmunt Feć.

Nie żyje dr Zygmunt Feć

To kolejne bardzo smutne informacje w ostatnim czasie. Znowu odeszła niezwykle zasłużona osoba pochodząca z powiatu gorlickiego. Nie tak dawno żegnaliśmy prof. dr hab. Aleksandra Gutercha - wybitnego uczonego z Sękowej. Kilka dni temu odszedł również dr Zygmunt Feć. 

Pochodził z Siedlisk koło Bobowej. Był wybitnym specjalistą z zakresu stomatologii i bardzo mocno przysłużył się do jej rozwoju w naszym kraju. Wprowadzał innowacyjne metody, kształcił przy tym również młodych lekarzy. 

- Jako pierwszy lekarz stomatolog w Polsce wprowadził metodę znieczuleń komputerowych. Wprowadził również zabiegi anestezji dla pacjentów cierpiących na choroby psychiczne, którzy trafiali do jego krakowskiego gabinetu z pobliskiego szpitala. Mając na względzie komfort pacjentów leżących, schorowanych, organizował wizyty domowe - wspominają pracownicy z firmy FM Dental.

Odszedł wybitny stomatolog pochodzący z Siedlisk

W sposób szczególny opiekował się dziećmi. W szkołach uruchomił mnóstwo gabinetów. Był Szefem Chirurgii Stomatologicznej w Krakowie. - Jako jeden z pierwszych w Polsce i Europie wykonywał autoprzeszczepy zębów z redukcji ortodontycznych zębów - czytamy na stronie FM Dental.

Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany. W dorobku ma m.in. srebrną i złotą odznaką PTS, nagrodą im. Andrzeja Janusza Fortuny czy medal za zasługi dla krakowskiej uniwersyteckiej stomatologii.

Śp. dr Zygmunt Feć zmarł w wieku 91 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 24 stycznia (środa) o godz. 11:40 w  kaplicy na Cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców w Krakowie. ([email protected], fot.: FM Dental, źródło: FM Dental)Dziękujemy za przesłanie błędu