Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
15/09/2021 - 09:15

Nie żyje zakonnik ze Szczyrzyca. Zmarł nagle, jego ciało znaleźli przy drodze

Rodzina, przyjaciele i parafianie pożegnają dzisiaj śp. ojca Gabriela Mączewskiego. Zakonnik zmarł nagle w wieku 47 lat. Jak udało nam się dowiedzieć, to właśnie jego ciało zostało znalezione w miniony czwartek przy drodze w Pogorzanach na Limanowszczyźnie.
 

Nie żyje ojciec Gabriel Mączewski, zakonnik ze Szczyrzyca. Miał 47 lat. To właśnie jego ciało znaleźli mieszkańcy Pogorzan w miniony czwartek przy drodze z Dobrej do Szczyrzyca. Niestety na ratunek było za późno. Kapłan już nie żył.  Śledczy wykluczyli, by ktoś mógł się do niej przyczynić.

- Śmierć nastąpiła z naturalnych przyczyn chorobowych - powiedział naszej redakcji szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej prokurator Mirosław Kazana.

O. Gabriel Sławomir Mączewski urodził się 2 września 1974 roku w Korzuchowie w województwie lubuskim. Został ochrzczony w parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Tam też spędził młodzieńcze lata. Do zakonu cystersów w Szczyrzycu wstąpił w 1997 roku. W 2002 roku ukończył Gdańskie Seminarium Duchowne. 29 czerwca 2002 roku w Szczyrzycu przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.

Po święceniach pracował jako wikariusz i katecheta w Szczyrzycu, Jodłowniku, Henrykowie i Gdańsku –Oliwie. Ostatnie lata swojego życia spędził w Opactwie Cystersów w Szczyrzycu jako pomoc duszpasterska.

Pogrzeb zmarłego zakonnika odbędzie się w środę 15 września. O godzinie 11 zostanie odprawiona msza pogrzebowa za jego duszę. Po eucharystii ciało ojca Gabriela Mączewskiego zostanie pochowane na cmentarzu w Szczyrzycu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Opactwo Cystersów w Szczyrzycu)Dziękujemy za przesłanie błędu