Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
27/02/2024 - 14:10

Nie żyje zasłużony i znany ksiądz. Posługiwał na kilku parafiach w regionie

Odszedł kolejny kapłan dobrze znany w naszym regionie. W wieku 79 lat zmarł ks. Ryszard Stasik. W przeszłości był przez kilkadziesiąt lat proboszczem parafii w Łososinie Górnej. Znamy już datę jego pogrzebu.

Nie żyje ks. Ryszard Stasik

To kolejne smutne informacje. Niedawno informowaliśmy o śmierci ks. Edwarda Nylca, który w naszym regionie był powszechnie kojarzony. W poniedziałek (26 lutego) zmarł natomiast ks. Ryszard Stasik. On także mieszkańcom Sądecczyzny znany był bardzo dobrze. 

Urodził się w Jaszczurowej w 1944 roku. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął święcenie kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza. Wydarzyło się to w 1969 roku. Następnie rozpoczął posługę parafialną.

Zmarł były proboszcz parafii w Łososinie Górnej

Pracował w Zbylitowskiej Górze oraz Limanowej-Sowlinach. Od 1983 do 2011 roku był natomiast proboszczem parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Później pomagał na parafii w Uściu Gorlickim.

W kolejnych latach był penitencjarzem oraz rezydentem parafii Grybów. Oprócz tego był również m.in. dziekanem dekanatu Ujanowice czy członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Tarnowskiej.

Ma w swoim dorobku również liczne odznaczenia. W 1980 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale. Obdarzony został również godnością Kanonika Honorowego Kapituły Katedralnej w Tarnowie.

Śp. ks. prałat Ryszard Stasik zmarł w wieku 79 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (29 lutego) o godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Łososinie Górnej. Spocznie na miejscowym cmentarzu. ([email protected], fot.: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej/ Facebook, źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej)Dziękujemy za przesłanie błędu