Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
12/03/2024 - 04:45

Nie żyje znana etnograf sądeckiego muzeum. Odeszła za wcześnie. Miała tylko 45 lat

Ta wiadomość pogrążyła w wielkim smutku pracowników Sądeckiego Parku Etnograficznego. Nie żyje Bogusława Błażewicz. Przegrała walkę z chorobą.

Smutną wiadomość o śmierci Bogusławy Błażewicz przekazali pracownicy Sądeckiego Parku Etnograficznego. - Niestety, nieubłagana choroba przerwała jej młode życie i zabrała ją tak szybko – napisali.  Bogusława Błażewicz miała tylko 45 lat.

Czytaj też Zmarł znany i lubiany ksiądz. Pracował w parafiach Sądecczyzny  

Pełna dobroci i życzliwości

Jaka była? Miała wielkie serce pełne dobroci i życzliwości dla wszystkich. Zawsze można było na nią liczyć, chętnie dzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą. Zawsze mogliśmy też liczyć na jej uśmiech, życzliwość i ciepło, które wnosiła swoją obecnością w przestrzeń muzeum. Zawsze pełna poświęcenia dla innych, nie zdążyła pomyśleć o sobie –  wspominają zmarłą koledzy i koleżanki z pracy.

Czytaj też Od tej historii chce się płakać. Próbował się ratować. Nie dał rady [ZDJECIA]

Bogusława Błażewicz była absolwentką etnologii i socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu od 2008 r., w ostatnich latach jako adiunkt w Sądeckim Parku Etnograficznym.

Etnografia była jej wielką pasją

  Miała ogromną wiedzę, którą wykorzystywała w pracy muzealnej.  Była autorką wielu publikacji, prowadziła etnograficzne badania terenowe i przygotowywała wystawy. Jako znawczyni ludowych tradycji  występowała w roli  jurora różnych konkursów, prowadziła wykłady i edukacyjne przedsięwzięcia.  Zazwyczaj to właśnie ona przekazywała w mediach informacje dotyczące etnografii. Wielokrotnie też gościła na łamach „Sądeczanina”. W ostatnich latach zebrała materiał i opracowała scenariusz wnętrza młyna wodnego z Kamienicy, który został przeniesiony do skansenu i uruchomiony w sektorze rzemiosła ludowego.

Czytaj teź Nie żyje znany lokalny biznesmen. Był wszystkim znany z wielkiego serca

Skansen bez ciebie nie będzie już tym samym miejscem

Będzie nam tak bardzo Ciebie brakowało, Bogusiu! – czytamy we wzruszającym wpisie na Facebooku.  Skansen bez Ciebie nie będzie już nigdy dla nas, Twoich koleżanek i kolegów muzealników, tym samym miejscem! Spoczywaj w pokoju Bogusiu! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci. ([email protected]) fot. Facebook, KSDziękujemy za przesłanie błędu