Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/01/2024 - 10:20

Nie żyje znana, wieloletnia dyrektor szkoły. Wychowała całe pokolenia uczniów

Nie brakuje w ostatnim czasie bardzo smutnych informacji. Tym razem dotarły z Limanowszczyzny. Nie żyje Maria Tobiasz, która doskonale była znana mieszkańcom gminy Łukowica. Przez lata wychowała wiele pokoleń uczniów, działała również na polu samorządowym.

Zmarła Maria Tobiasz

Ostatnie dni przynoszą niestety wiele smutnych informacji ze szkół regionu. Niedawno informowaliśmy o śmierci Sylwii Kłap - nauczycielki informatyki i techniki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej. Kolejna bardzo przykra wiadomość napłynęła z gminy Łukowica. 

Zmarła Maria Tobiasz. Mieszkańcy znali ją bardzo dobrze. W latach 1972-1984 była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Świdniku. Przez cały okres swojej pracy wychowała wiele pokoleń uczniów. 

Nie żyje wieloletnia dyrektor szkoły w Świdniku

Oprócz tego, była również radną i przewodniczącą rady gminy oraz działała w organizacjach na rzecz dobra dzieci. Przede wszystkim troszczyła się o potrzeby najbiedniejszych. 

- Zarządzała szkołą w trudnych czasach stanu wojennego. Z jej inicjatywy rozbudowano szkołę, powstało przedszkole i zaplecze kuchenne. Ważnym wydarzeniem stało się nadanie imienia szkole 1 września 1983 r. Za jej sprawą patronem został Jan Kochanowski - czytamy na stronie szkoły, gdzie dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice składają rodzinie zmarłej wyrazy współczucia.

Pogrzeb śp. Marii Tobiasz odbędzie się 9 stycznia (wtorek) o godz. 13 w kościele parafialnym w Łukowicy. ([email protected], fot.: Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku)Dziękujemy za przesłanie błędu