Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
06/03/2024 - 11:55

Nie żyje znany i lubiany ksiądz. Pracował w parafiach Sądecczyzny

Czy to Krynica była najbliższa jego sercu? To właśnie tam przez wiele lat ksiądz Franciszek Kostrzewa był proboszczem parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Teraz do Krynicy dotarła smutna wiadomość o śmierci kapłana, który ostatnie lata swojego życia spędzał w domu księży emerytów diecezji tarnowskiej.

Emerytowany proboszcz krynickiej parafii pod wezwaniem  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zmarł 5 marca.Kapłan miał 95 lat.

Jako wikariusz pracował w Porąbce Uszewskiej, Radłowie oraz Starym Sączu. W 1968 roku został mianowany rektorem kościoła Sióstr Klarysek w Starym Sączu.  W 1974 roku papież obdarzył go godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Czytaj też Od tej historii chce się płakać. Próbował się ratować. Nie dał rady [ZDJECIA]

W 1993 roku ksiądz  Franciszek Kostrzewa przeszedł na emeryturę. Najpierw był rezydentem w parafii Tarnowiec,  potem przeniósł się do parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.  Ostatnie dwa lata życia  spędził w  Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. 

Czytaj też Święcenie kropidłem kolejnego ronda w Nowym Sączu. Tę patronkę pokochało nasze miasto i cały świat [WIDEO][ZDJĘCIA]

Pogrzeb duchownego odbędzie się w czwartek, 7 marca w Brzesku. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.  Ksiądz Franciszek Kostrzewa  spocznie na cmentarzu parafialnym w Brzesku. ([email protected])  fot. Gość TarnowskiDziękujemy za przesłanie błędu