Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
18/01/2024 - 06:35

Nie żyje znany nauczyciel miejskiego technikum. „Ta śmierć dotknęła wszystkich”

To smutna wiadomość dla limanowskiego środowiska sportowców. Nie żyje Michał Wacławik. Znali go niemal wszyscy. W latach swojej młodości był znakomitym oszczepnikiem, dwukrotny Mistrzem Polski. W pamięci lokalnej społeczności zachowa się też jako pełen pasji nauczyciel wychowania fizycznego.

Dwukrotny mistrz Polski

O śmierci Michała Wacławika poinformował na stronie internetowej urzędu gminy w Mszanie Dolnej.  Pochodzący z  Olszówki oszczepnik i dwukrotny Mistrz Polski, także nauczyciel i działacz sportowy odszedł w wieku siedemdziesięciu lat.

Z wszystkimi, których ta śmierć dotknęła, łączymy się w nieutulonym żalu. Zapewniamy o naszym wsparciu w trudnych chwilach – na pisał w mediach społecznościowych – wójt gminy Bolesław Żaba.

Czytaj też Nie żyje nauczycielka miejskiej podstawówki. Miała tylko 38 lat

Trzeci w Europie

Czas największych sukcesów Michała Wacławika przypadł na przełom lat  siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Był nie tylko najlepszy w kraju. Podczas Pucharu Europy w Zagrzebiu w 1981 roku zajął trzecie miejsce na podium.

Czytaj też Nie żyje znany lokalny goprowiec. „Będziesz teraz pełnił dyżur na niebieskich polanach”

Oddany nauczyciel

W pamięci lokalnej społeczności zachowa się też jako pełen pasji nauczyciel wychowania fizycznego.  Po ukończeniu studiów pracował w Szkole Podstawowej nr 1 w Limanowej, następnie w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. Zajęcia sportowe prowadził również w szkolnych klubach sportowych. W 2005 roku przeszedł na emeryturę.

Czytaj też Zaraz po narodzinach stoczyła walkę ze śmiercią. W maleńkiej Kasi była taka wola życia

Rodzina,  przyjaciele, znajomi i liczni wychowankowie pożegnają Michała Wacławika  w piątek, 19 stycznia podczas uroczystości o godzinie 13  w kaplicy Centrum Pogrzebowego Kulma przy ulicy Łazarskiego w Limanowej. ([email protected]) fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu