Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
02/01/2022 - 11:45

Niedziele handlowe w 2022 roku. Sprawdź, kiedy zrobisz zakupy

Osoby, które lubią robić zakupy w niedziele, nie będą zadowolone. W 2022 roku będzie tylko siedem niedziel, kiedy to sklepy w Polsce będą otwarte. Kiedy więc możemy planować pierwsze, niedzielne zakupy?

Można dziś robić zakupy w sklepach czy nie można? To pytanie co niedzielę zadają sobie niektórzy sądeczanie i nie ma co się dziwić, bo można się pogubić w harmonogramie handlowych niedziel. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, dzisiaj sklepy są zamknięte, a w nowym 2022 roku tylko przez siedem niedziel będą otwarte. 

Pierwsza handlowa niedziela w 2022 roku będzie dopiero 30 stycznia. Na kolejną trzeba będzie poczekać aż do 10 kwietnia. Zakupy zrobimy także w niedziele 24 kwietnia, 26 czerwca i 28 sierpnia. Potem znów będzie długa przerwa i zakupy będzie można zrobić tuż przed samymi świętami 11 i 18 grudnia

W ustawie dotyczącej handlu w niedziele posłowie wyłączyli z tego obowiązku między innymi poczty, cukiernie, lodziarnie, stacje paliw i kwiaciarnie. Niektórzy przedsiębiorcy zaczęli wykorzystywać ten zapis i z tygodnia na tydzień w niedziele otwierały się kolejne sklepy. W październiku minionego roku posłowie postanowili walczyć z takimi praktykami. Przyjęli ustawę , która ogranicza działalność pocztową w niedziele.

Jak informuje portal interia.pl, od 1 lutego 2022 roku w niedziele będą mogły być otwarte sklepy, które świadczą usługi pocztowe pod warunkiem, że przychody z takiej działalności przekroczą czterdzieści procent przychodów danej placówki. Z pewnością ten zapis uniemożliwi wielu przedsiębiorcom omijanie zakazu handlu i otwieranie sklepów w niedziele. ([email protected] Fot. JM)Dziękujemy za przesłanie błędu