Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
12/09/2022 - 17:30

Niektórzy wątpili, że remont tej drogi dojdzie do skutku. Wójt nie zwalnia tempa

W Łososinie Dolnej zakończył się kolejny remont drogi gminnej, na której stan od wielu lat narzekali okoliczni mieszkańcy. Zobaczcie, jak wyglądała droga przed, a jak prezentuje się po remoncie.

Modernizacja drogi gminnej Łososina Dolna – Tłoki koło Pana Stosura była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Może i na zdjęciach ten odcinek drogi wygląda całkiem niepozornie, jednak jego remont kosztował ponad pół miliona złotych.

Budowlańcy położyli ponad 500 metrów bieżących nowej nawierzchni. Zakres robót objął też wykonanie odpowiedniej podbudowy i wymianę korytek. Rowy zostały wzmocnione, wzdłuż odcinka drogi pojawiło się pionowe oznakowanie, dzięki któremu użytkownicy drogi będą wiedzieli jak dostosować prędkość do nowej nawierzchni.

Co na temat kolejnej inwestycji sądzi wójt Łososiny Dolnej? – Dzięki drogowym inwestycjom systematycznie poprawiamy komfort życia mieszkańców gminy – mówi Andrzej Romanek, który podkreśla, że dzięki środkom zewnętrznym udało się ukończyć kolejny, ważny dla lokalnej społeczności remont.

Czytaj też: Dożynki w Łososinie Dolnej. Tak pięknych i oryginalnych wieńców jeszcze nie widzieliśmy!

- Modernizacja tej drogi była wyczekiwana od wielu lat. Niektórzy nawet wątpili, że kiedykolwiek dojdzie on do skutku. My jednak konsekwentnie, zgodnie z założeniami, realizujemy wyznaczone zadania. I choć czasy są bardzo trudne, bowiem koszty inwestycji lawinowo rosną, nie zwalniamy tempa – podsumowuje wójt. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu