Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
07/10/2019 - 15:30

Nieświęci kierowcy czy sądecka remontowa makabra komunikacyjna

Remont wokół ratusza trwa w najlepsze a kierowców irytują nie tylko objazdy i skutki zmiany organizacji ruchu, ale również ci, którzy owe zmiany mają w nosie. Przykład? Sytuacja na ul. Św. Ducha.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: osuwisko zagraża przedszkolakom? Kasy na akcję ratunkową nie ma

- Zastanawiam się jak wygląda zabieganie o prawidłową organizację ruchu w czasie remontu ulic i Rynku, a konkretnie, czy władze miasta wiedzą, że ruch w mieście jest totalnie nieogarnięty? Przykłady można mnożyć. Ranek: ludzie dojeżdżają do szkół w Rynku skracając sobie drogę przez Wólki. Pomijam fakt, że rozrastające się Osiedle Wólki jest nieprzygotowane do takiego natężenia ruchu. W tym na przykład ulica Tatrzańska, która na końcowym odcinku jest nadal dwukierunkowa a są tam trzy niebezpieczne skręty, w tym dwa niemal pod kątem prostym pomiędzy budynkami. Zatem wracając do objazdów. Rano z Wólek wjeżdżamy na Pijarską. I? Korek! – brzmi wstęp do jednego z wielu email, które otrzymaliśmy w minionym tygodniu.

- Na tak wąskiej ulicy nie ma jak się wycofać. A korek powstaje z winy fragmentu ulicy Franciszkańskiej obok Biblioteki. Skrzyżowanie Franciszkańska/Kazimierza Wielkiego nadal funkcjonuje jako podporządkowana i tak: Kazimierza idzie ruch ciągły do Rynku a we Franciszkańskiej ludzie klną bo przepustowość jest 1/10. Jak dojechać do pracy? Oczywiście. Z drugiej strony jest Ducha i Wyszyńskiego, ale... No właśnie, są tak wąskie że ruch się ślimaczy – grzmiała nasza Czytelniczka.

Zobacz też: Piwniczna i Zubrzyk – droga koło kościoła zamknięta. Rusza remont

- A dziś (mowa o 1 października – dop. red.)? 7.30! Ludzie nie mogą skorzystać z tego objazdu, bo panowie sprzątają ulicę z liści. Drogę tarasuje auto - odkurzacz i panowie z miotłami. Trąbienie kłótnie... Naprawdę nie ma na to innego czasu, tylko godzina szczytu dojazdowego? Nawet w tym układzie zostawienie samochodu i wezwanie taksówki nie rozwiązuje sprawy. O komunikacji miejskiej wiecznie niepunktualnej i kiepskiej w przekazie informacji już nie mówię...

Kolejny sygnał od Czytelnika utrzymany jest w bardzo podobnym tonie. - - Blokowanie ulicy. św. Ducha. Na czas remontu rynku ta ulica jest dwukierunkowa, a nagminnie jest zablokowana, bo samochód zatrzymują się tak jak dawniej. Jest wyraźne znak, który informuje, że zakaz obowiązuje od października od godz. 5 rano. Policja, która jest kilka kroków dalej nie reaguje. Ruch w tym miejscu jest spory i wyjazd na ul. Lwowską jest praktycznie niemożliwy. Zdjęcie przykładowe, codziennie jednak te miejsca są zastawione - alarmuje autor załączonego do publikacji zdjęcia. - Czy naprawdę nie można z małych obciążonych objazdami uliczek wycofać parkingów, które te uliczki tarasują? – pyta na zakończenie.

A jakie jest Wasze zdanie? Jak oceniacie organizację ruchu wokół Ratusza? Co byście tu zmienili?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu