Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
17/09/2021 - 12:55

Niskówka kontra powiatówka. Świniarsko postawione na nogi

Niepokojący sygnał ze Świniarska w gminie Chełmiec. Stan potoku Niskówka, który przepływa pod drogą powiatową jest alarmująco wysoki. Sołtys Anna Stepaniak cały czas trzyma rękę na pulsie razem ze służbami gminnymi a dobra wiadomość jest taka, że woda jeszcze nie piętrzy się na moście.

Niskówka kontra powiatówka. Świniarsko postawione na nogi

- Sytuację na potoku Niskówka monitoruję od samego rana. Dzwoniłam już w tej sprawie do Urzędu Gminy i gmina natychmiast przysłała koparkę i wyciągnęliśmy z potoku drzewo, które mogło utrudniać przepływ wody. Sytuację cały czas obserwują też sami mieszkańcy. Wiadomo, wszyscy się boją, że woda podejdzie pod domy i jesteśmy przygotowani na to, by jeśli takie zagrożenie się pojawi, wziąć z gminy worki z piaskiem – relacjonuje niemal jednym tchem sołtys Anna Stepaniak.

Zobacz też: Potok Żeglarka znów zalał ulicę Wolskiej. Mieszkańcy Wólek wściekli

Co ważne – potok na szczęście nie zagraża jeszcze samej drodze powiatowej. Jego poziom utrzymuje się jeszcze pod mostem. – I liczymy na to, że przestanie padać, bo tylko w tym nadzieja – podsumowuje nasza rozmówczyni. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Czytelnik - Facebook za zgodą autora)Dziękujemy za przesłanie błędu