Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
02/04/2017 - 07:30

Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu będzie gotowa za rok [ZDJĘCIA]

Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu przechodzi gruntowny remont. Otwarcie placówki w kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 56 zaplanowano w maju 2018 roku.

Zobacz: Nowy Sącz: Muzeum Okręgowe w nowej siedzibie w przyszłym roku. Ruszył remont kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 56

– Gmach naszego wojewódzkiego, bardzo ważnego muzeum regionalnego, jest w trakcie remontu. Już niebawem to znakomite muzeum, posiadające swoje filie w innych miejscach w regionie, będzie miało godną siebie siedzibę. Wejście, schody, sala do prezentacji wystaw, foyer, zaplecze - to będzie obiekt wymarzony dla instytucji muzealnej, która tu będzie rozwijać swoją działalność - mówi Leszek Zegzdu, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, który sprawdzał postęp prac.

Wartość projektu, w ramach którego realizowana jest siedziba muzeum, wynosi 3,9 mln zł, w tym wysokość unijnego wsparcia to ponad 1 mln zł. Pozostałe środki przekazał samorząd województwa, dokonując zakupu budynku dla Muzeum Okręgowego i współfinansując prace remontowe.

Zobacz: Znamy program 39. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej

Stała ekspozycja w przyszłej siedzibie Muzeum Okręgowego będzie nawiązywała do historii samego budynku, banku austro-węgierskiego w czasach autonomii galicyjskiej i będzie kończyć się latami II wojny światowej. Na stałe będzie również udostępniona dla zwiedzających kolekcja obrazów Bolesława Barbackiego. Ponadto w sali reprezentacyjnej będą organizowane wystawy , spotkania, konferencje i koncerty.

(JB), fot. JB, UMWM

Leszek Zegzda na placu remontu nowej siedziby muzeum, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu