Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 20:15

Nowa Wieś: OSP dostała nowy wóz strażacki. Witali go szampanem i fajerwerkami

W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi stanął upragniony samochód ratowniczo-gaśniczy. Strażacy hucznie świętowali odbiór nowego pojazdu, na który gmina uzyskała kilkaset tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Fot. OSP Nowa Wieś

Czytaj także: Remonty czy festyny? Co wybrali mieszkańcy gminy Łabowa w funduszu sołeckim

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi odebrali nowy lekki wóz strażacki w czwartkowy wieczór. Były syreny, szampan, balony, przecięcie wstęgi, odpalone race, a nawet fajerwerki - tak strażacy cieszyli się z nowego nabytku.

Fot. OSP Nowa Wieś

Samochód został finansowany ze środków własnych gminy oraz dotacji pozyskanej z Funduszu Sprawiedliwości. Zakup lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego cieszy strażaków z Nowej Wsi, ale to nie koniec zmian w tym roku dla tej jednostki. Na gruntowny remont ich siedziby przeznaczono ponad 40 tysięcy złotych. Część tych środków pochodzi z budżetu gminy, część stanowi wkład własny strażaków. Władzom Urzędu Gminy w Łabowej udało się również pozyskać dofinansowanie z Państwowej Straży Pożarnej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

- Bezpieczeństwo mieszkańców to dla mnie sprawa priorytetowa. Nie raz, jako wójt gminy Łabowa, mogłam liczyć na pomoc strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, dlatego też moim obowiązkiem jest dbanie o ich niezbędne potrzeby – podkreślała Marta Słaby w rozmowie z „Sądeczaninem”. Czytaj więcej: Zbroją się łabowskie OSP. Kto dostanie nowy wóz, a komu wyremontują remizę?

Fot. OSP Nowa Wieś

Strażacy z OSP w Nowej Wsi pochwalili się  nowym samochodem w mediach społecznościowych. Ich samochód ratowniczo-gaśniczy to koszt rzędu 300 tysięcy złotych. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. OSP Nowa Wieś)Dziękujemy za przesłanie błędu