Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
28/10/2020 - 10:15

Nowa Wieś: Te trzy mosty na DK75 kosztowały ponad 10 milionów [ZDJĘCIA]

Na ruchliwej trasie, DK75 pomiędzy Nowym Sączem, a Krynicą-Zdrojem, zakończono budowę trzech mostów. Nowe przeprawy w miejscowości Nowa Wieś to inwestycje, które kosztowały łącznie ponad 10 milionów. Zobaczcie, jak wyglądają.

Most w Nowej Wsi. Fot. Sądeczanin

Planowo prace nad trzema mostami w Nowej Wsi miały zostać sfinalizowane pod koniec września. Pisaliśmy o tym tutaj: W Nowej Wsi rosną trzy nowe mosty. Do kiedy potrwają utrudnienia na DK75? W trakcie remontów w tych miejscach obowiązywały ograniczenia do 40 kilometrów na godzinę (w jednym miejscu do 50 km/h). Podróż z Nowego Sącza do Krynicy-Zdroju była uciążliwa zwłaszcza dla kierowców większych pojazdów. Teraz droga DK75 pomiędzy tymi miastami jest już całkowicie przejezdna.

Czytaj także: I znowu udręka na DK75. Drogowcy zabrali się za remont

Most w Nowej Wsi. Fot. Sądeczanin

Poprzedni most na potoku Łosie był użytkowany od 1954 roku. Koszt budowy nowej przeprawy to blisko 2,9 miliona złotych. Most na potoku Kotowskim kosztował niecałe 3,8 mln złotych. Z kolei inwestycja na potoku Wiśnicz opiewa na 3,4 mln złotych. Nowe jezdnie i chodniki to nie wszystko. Wykonawca zrobił również kanalizację burzową, odwodnienie mostów i umocnił brzegi koryt rzek. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Zobaczcie, jak wygląda efekt końcowy inwestycji za ponad 10 mln złotych
Trzy przeprawy w miejscowości Nowa Wieś na drodze krajowej 75 są już oddane do użytku. Mosty na potoku Łosie, Wiśnicz i Kotowskim to inwestycje, które w sumie kosztowały ponad 10 milionów złotych. Zobaczcie, jak wygląda efekt końcowy tych trzech inwestycji.


Dziękujemy za przesłanie błędu