Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
26/06/2015 - 09:00

Nowe buty i pasy lachowskie dla zespołu ze Świniarska

Stowarzyszenie Razem dla Kultury z siedzibą w Klęczanach działające na terenie Gminy Chełmiec w ramach projektu pn.„Śpiewamy i tańczymy – tradycji uczymy” doposaży Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko w elementy stroju lachowskiego.
Fundusze niezbędne na realizację tego przedsięwzięcia Stowarzyszenie pozyskało biorąc udział w otwartym konkursie ofert na realizacje zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 r. pn. „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”.

Wkład własny niezbędny do realizacji przedmiotowego zadania pochodzi ze składek rodziców dzieci będących członkami zespołu. Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych i innych instytucji prowadzących działalność pożytku publicznego realizujących zadania w zakresie kultury.

Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia zespół wzbogaci się o cztery pary butów lachowskich damskich, 2 pary butów lachowskich męskich oraz pięć pasów lachowskich pojedynczych.

Zakupione elementy stroju lachowskiego będziemy mogli podziwiać już niedługo na żywo, gdyż ZPiT Świniarsko zaprezentuje się na dwóch imprezach plenerowych: „Imieninach Gminy Chełmiec” oraz na „X Gminnym Przeglądzie Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich”. Podczas tych imprez „Para Lachowska” - członkowie zespołu, opiszą i omówią wygląd stroju regionalnego.

(opr.jg) źródło: UG Chełmiec
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)