Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
30/05/2024 - 22:00

Nowy dyrektor stadniny Koni Huculskich w Regietowie wybrany

Nowym dyrektorem Stadniny Koni Huculskich w Regietowie został Janusz Michalak, prezes Jeździeckiego Klubu Sportowego Jaśmin. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Waląga, którego wybrano starostą powiatu gorlickiego.

W konkursie, w którym startowało dwóch kandydatów, wybrano nowego dyrektora Stadniny Koni Huculskich w Regietowie. Został nim Janusz Michalak, długoletni prezes Jeździeckiego Klubu Sportowego Jaśmin.

Zastąpił  na tym stanowisku Mirosława Waląga, który był dyrektorem stadniny od czerwca 2019 roku. Na I sesji rady powiatu gorlickiego, wystawiony przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, wybrany został starostą powiatu gorlickiego.

Janusz Michalak jest absolwentem Szkoły Rolniczej w Hańczowej i Nawojowej, a następnie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Od wielu lat jest związany ze Stadniną Koni Huculskich w Regietowie.

Jest mistrzem w powożeniu parokonnymi zaprzęgami,  a także "luzakiem", który w zawodach jeździeckich odgrywa rolę nawigatora na bryczce. Podpowiada trasę zawodnikowi i bierze czynny udział podczas przejazdów. Od tego zależy zwycięstwo powożącego. 

Stadnina Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie jest częścią Kombinatu Rolnego Kietrz. (MK) fot. ilustracyjne (MK), Żródło: własne, Nasze Miasto Gorlice. Dziękujemy za przesłanie błędu