Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
14/08/2020 - 19:15

Nowy parking, ale czy więcej miejsc parkingowych? Kryzys na Millenium

Obok Słoneczka, budynku usługowego administrowanego przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową trwa remont nawierzchni parkingu. Ale czy to oznacza koniec parkingowej gehenny dla mieszkańców osiedla Millenium?

Osiedle Millenium od dawna boryka się z poważnym deficytem miejsc parkingowych. Z jednej strony spółdzielnia, która je administruje wybudowała nowe miejsca parkingowe wzdłuż szkoły, ale z drugiej strony korzystać mogą z nich tylko ci, co za nie płacą dzierżawę. Czary goryczy przelała decyzja szefostwa galerii Europa, która ograniczyła możliwość parkowania na swoim terenie o czym pisaliśmy szczegółowo w publikacji Osiedle Millenium sparaliżowane. Winne szlabany pod Europą
„Wykurzeni” amatorzy miejsc postojowych przy galerii a nawet jej pracownicy parkują całymi dniami – od rana do późnych godzin wieczornych na okolicznych uliczkach, zabierając i tak ograniczoną możliwość funkcjonowania zmotoryzowanym lokatorom okolicznych bloków.

Zobacz też: Co budują w Piwnicznej-Zdroju? Luksus i trzy nowe baseny

Dziś trwa remont, a dokładniej przebudowa miejsc parkingowych bezpośrednio przy Słoneczku a miejscowi nadal przebąkują o tym, że i tu powinna się pojawić blokada – parkowanie powinno być zarezerwowane tylko dla mieszkańców Millenium, którzy dziś muszą szukać wolnych miejsc nawet na osiedlu Wojska Polskiego.
Tylko czy podobne ograniczenie to dobre rozwiązanie? Z parkingu korzystają klienci firm, sklepów i punktów usługowych funkcjonujących na terenie „Słoneczka”. Przedsiębiorcy, którzy je prowadzą płacą Grodzkiej niemałe dzierżawy a te dalej trafiają na konto Zespołu Administracji Budynków nr 1, czyli samych spółdzielców, mieszkańców Millenium. Z tych środków prowadzone są m.in. remonty i modernizacje samych budynków jak również ich otoczenia i całej infrastruktury: alejek, ławek, oświetlenia itp.

Jak zatem pogodzić interes obu stron? Pewnie upłynie jeszcze sporo wody zanim to się stanie. Na dziś wiadomo, że parking zostanie wyremontowany, pojawi się dogodny zjazd dla niepełnosprawnych użytkowników „Słoneczka” a z czasem zmodernizowane zostanie oświetlenie okolicy. Na pewno zrobi się tu znacznie estetyczniej i komfortowo, bo miejsca postojowe są poszerzane i wykładane kostką.

Ale na tym nie koniec parkingowej aktywności GSM – na osiedlu wytyczono w końcu i oznakowano na niebiesko miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy parking, ale czy więcej miejsc parkingowych? Kryzys na Millenium
Obok „Słoneczka”, budynku usługowego administrowanego przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową trwa remont nawierzchni parkingu. Ale czy to oznacza koniec parkingowej gehenny dla mieszkańców osiedla Millenium? Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe