Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
26/09/2019 - 15:40

Nowy Sącz: 14-latka urodziła dziecko w szpitalu. Nikt nie zaprzecza

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym Medikor urodziła właśnie dziecko 14-letnia dziewczynka - zaalarmował nas dziś rano jeden z Czytelników.

Nasz informator twierdzi również, że ojcem dziecka jest 17-latek, a on i matka pochodzą z jednej z miejscowości w gminie Grybów. Poród miał się odbyć z pomocą cesarskiego cięcia.

- Nie możemy udzielić odpowiedzi na postawione przez panią pytania ze względu na tajemnicę lekarską, ochronę praw pacjenta, jak również ochronę danych osobowych – komentuje Anna Gaik manager ds. marketingu i komunikacji marketingowej, reprezentująca szpital Medikor z którą skonfrontowaliśmy te doniesienia.

Dlaczego piszemy, że Czytelnik nas zaalarmował? Bo gdy dziecko urodzi dziecko osoba w wieku poniżej 15 lat, sprawą powinny zająć się organy ścigania - seks z osobą poniżej 15 roku życia jest bowiem przestępstwem. Jednak jak nas poinformował prokurator rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz, do godziny czternastej 26 września takie zgłoszenie do prokuratury nie wpłynęło.

Prawdopodobnie sytuacja prawna młodego ojca i matki została już rozstrzygnięta wcześniej, gdy dziewczynka była jeszcze w ciąży.

[email protected] Fot Pixabay/Virvoreanu-LaurentiuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe