Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/01/2019 - 14:45

Nowy Sącz: Artur Czernecki, zastępcą dyrektora MORD

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje o tym, że Artur Czernecki (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza jest typowany do objęcia stanowiska zastępcy dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Tę funkcję będzie piastował od jutra.

Portal „Sądeczanin.info.” jako pierwszy, powołując się na własne, nieoficjalne źródła pisał, że radny Artur Czernecki może objąć to stanowisko.

Czytaj także: Wiemy, kto może być wicedyrektorem MORD w Nowym Sączu. Kogo typujecie?

Z funkcją zastępcy dyrektora MORD w Nowym Sączu pożegnał się Wiesław Kądziołka. Jak dowiedzieliśmy się nadal będzie on pracował w tej instytucji.

Informację, że Artur Czernecki będzie zastępcą dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu potwierdził nam dzisiaj jego bezpośredni przełożony – nowy dyrektor Marek Pławiak, były starosta nowosądecki.

- Pan Artur Czernecki będzie moim zastępcą – mówi Marek Pławiak. - Przyjął propozycję. Funkcję zastępcy dyrektora MORD będzie piastował od jutra.

Co z Wiesławem Kądziołką, który przez kilka lat był wicedyrektorem MORD?

- Pan Wiesław Kądziołka nadal pracuje w ośrodku – dodaje Marek Pławiak. – Przyjął propozycję objęcia funkcji pełnomocnika ds. ruchu drogowego. Chcę korzystać nadal z jego doświadczenia zawodowego – odparł nowy dyrektor MORD.

Artur Czernecki jest radnym Nowego Sącza, wiceprzewodniczącym Rady Miasta, a także przewodniczącym Zarządu Osiedla Falkowa w Nowym Sączu.

- Propozycja objęcia tego stanowiska wyszła od marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego – powiedział Artur Czernecki portalowi „Sądeczanin.info”. – Oczywiście rozmawiałem także na ten temat z dyrektorem ośrodka Markiem Pławiakiem. Jest to kolejny etap w moim życiu. Wyzwań się nie boję i mam nadzieję, że sobie poradzę. Mam doświadczenie na stanowisku kierowniczym i kwalifikacje. Jutro zaczynam pracę w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Artur Czernecki ma 55 lat. Ukończył liceum samochodowe. Następnie studia licencjackie na kierunku „Pedagogika resocjalizacyjna i sądowa” w Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, następnie magisterskie z pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania instytucją oświatową w zreformowanym systemie edukacji. W latach 2007-2009 był dyrektorem Oddziału Prasa-Książka-Ruch w Nowym Sączu. Przez 17 lat pracował jako legalizator Obwodowego Urzędu Miar w Nowym Sączu. W latach 202-2014 był radnym Rady Miasta Nowego Sącza.

Od listopada 2018 roku ponownie piastuje mandat radnego Nowego Sącza. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta, a także przewodniczącym Zarządu Osiedla Falkowa oraz prezesem Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi.

- Będę razem z dyrektorem Markiem Pławiakiem i całą załogą ośrodka pracował na rzecz tej instytucji – stwierdził Artur Czernecki.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, Mord w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu