Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
25/10/2019 - 21:15

Nowy Sącz: basen otwarty nad Łubinką gotowy w czerwcu 2020?

Koszt rewitalizacji zniszczonej niecki basenu otwartego nad Łubinką, przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu, jak i samego terenu wokół może pochłonąć, jak się szacuje około 6 mln złotych.

Terenem, na którym znajduje się zniszczony basen miasto ponownie zarządza od końca lipca tego roku. Prywatnemu dzierżawcy, który zawiadywał tym obiektem przez kilka ostatnich lat wygasła umowa. Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że obiekt, zostanie zrewitalizowany. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku, jeszcze przed wakacjami wyremontowany basen zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom.

Co się w tej sprawie dzieje?

- Jest przygotowywane postępowanie przetargowe – mówi Marta Poremba, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Zadanie będzie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się otworzyć nowy basen.

Jeśli sądeczanie mają zacząć korzystać z nowego basenu w wakacje, to czasu zostało naprawdę mało. To zaledwie kilka miesięcy. Czy uda się w tym czasie wyremontować nieckę basenową i zrewitalizować przyległy teren?

Po modernizacji basen otwarty stanie się basenem bardziej rekreacyjnym.

- W istniejącej niecce planujemy zamontować nieckę ze stali nierdzewnej i podzielić ją na kilka stref – dodaje Marta Poremba. – Strefę pływacką, strefę dla dzieci i strefę relaksacyjną z prądami, jakąś rzeką i biczami wodnymi. Chcemy także zagospodarować teren wokół samej niecki. Chcielibyśmy udostępnić basen w czerwcu przyszłego roku. Szacujemy, że rewitalizacja tego miejsca pochłonie około sześć mln złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu