Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
19/11/2019 - 19:00

To ty nie krzycz na mnie, czyli burza na sesji w Nowym Sączu. Oglądaj to na żywo

Tak burzliwej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, jak dzisiejsza jeszcze w tej kadencji samorządowej nie było. Emocje radnych od pierwszych minut obrad dosłownie sięgają zenitu. Są porywcze wypowiedzi, również i takie z wybiegami prywatnymi pod adresem radnych. Są przeprosiny. Emocje na chwile opadają i znowu szybują w górę.

Po pięciu godzinach obrad radni dotarli do puntu siódmego w porządku obrad.

Do tej pory w „ekspresowym” tempie rada miasta przyjęła między innymi uchwałę o Samorządowej Karcie Praw Rodzin, co wywołało gigantyczne wzburzenie radnych klubów: Koalicja Nowosądecka i Koalicja Obywatelska, bo uchwała została przegłosowana zanim radni tych klubów wrócili na salę obrad z ogłoszonej przerwy.

Rada nie zgodziła się na to, aby władze miasta złożyły skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję RIO wstrzymującą dopłaty do błękitnego węgla.  Po burzliwej, długiej dyskusji rada przyjęła  natomiast zmiany w wieloletniej prognozie finansowej.

Pod głosowanie ma być poddany projekt uchwały dotyczący przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Nawojowska. Obszar ten wyznaczają ulice: 29 Listopada, Jana Pawła II, Graniczna, Grunwaldzka i Nawojowska.

Ma być też dzisiaj mowa dzisiaj o programie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami pożytku publicznego, a także o sprawach oświatowych.

Na koniec sesji radni zostawili równie „gorący” punkt dotyczący ustalenia od 1 stycznia 2010 roku strefy płatnego parkowania i opłat za parkowanie samochodów.

Czy będzie dyskusja na ten temat? Czas pokaże.

[email protected], fot. IM







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)