Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/02/2019 - 11:05

Nowy Sącz: biletomat prezentuje się okazale, tylko biletów nie wydaje...

Od października ubiegłego roku przy stacji kolejowej Nowy Sącz-Miasto w Nowym Sączu zainstalowano biletomat wchodzący w skład Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Zainstalowano i…


- Dlaczego ten biletomat nie działa? Może coś się zepsuło? – pyta dociekliwa Magdalena Fryczewska, mieszkanka Nowego Sącza. – Widziałam osoby, które chciały skorzystać z tego urządzenia i odeszły z kwitkiem.

Biletomat został zamontowany w tym miejscu po to, aby między innymi można było kupić bilet zintegrowany w ramach tzw. „Taryfy Sądeckiej”, która, przypomnijmy, weszła w życie 10 września.

Co to jest bilet zintegrowany?

Z powodzeniem funkcjonuje w wielu aglomeracjach, między innymi w Krakowie. Taki bilet jest pomocny dla sprawnego przemieszczania się pasażerów w obrębie danego miasta. Na jednym bilecie można jeździć pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem bez problemu, jak w przypadku Nowego Sącza, przesiąść się do autobusu MPK kursującego po terenie miasta, albo pojechać miejskim autobusem do jednej z gmin, z którą sądecka spółka ma podpisane porozumienie międzygminne i dotrzeć do celu.

Portal „Sądeczanin.info” dotarł do firmy Unicard w Krakowie, która jest operatorem systemu, w ramach którego działają biletomaty, takie jak ten w Nowym Sączu. Zapytaliśmy, dlaczego biletomat zamontowany przy stacji kolejowej Nowy Sącz-Miasto nie działa?

Dowiedzieliśmy się, że, od momentu, kiedy został zainstalowany nie działał. Dlaczego? Otóż urządzenie musi mieć zasilanie energetyczne. Operator systemu czeka obecnie na niezbędne zgody. Formalności trwają.

Zwróciliśmy się także do Filipa Szatanika, po. kierownika biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie o podanie informacji, jakie jest zainteresowanie pasażerów biletem zintegrowanym.

- Jeśli chodzi o sprzedaż biletów zintegrowanych ważnych w pociągach Kolei Małopolskich oraz komunikacji miejskiej w Nowym Sączu (tzw. Taryfa Sądecka), to w okresie od września do grudnia 2018 roku sprzedanych zostało ponad 100 biletów – mówi Filip Szatanik. - Są to bilety zarówno jednorazowe jak i okresowe miesięczne. Z uwagi na trwający okres rozliczeniowy nie posiadamy jeszcze danych za styczeń br. Sprzedaż biletów prowadzi także druga spółka przewozowa tj. Przewozy Regionalne.

[email protected], fot. TK.

Biletomat przy ul. Kościuszki w Nowym Sączu nie działa
Od października ubiegłego roku przy stacji kolejowej Nowy Sącz – Miasto w Nowym Sączu zainstalowano biletomat wchodzący w skład Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Zainstalowano i…


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)