Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
30/11/2018 - 12:25

Nowy Sącz: busy omijają przystanki, bo chcą ominąć korki na Tarnowskiej?

Dziś kolejny sygnał od Czytelnika, który dowodzi, że korki w Nowym Sączu odbijają się nie tylko na jakości kursowania autobusów MPK, ale również prywatnych przewoźników. Tym razem pod lupę bierzemy skutki korków na ulicy Tarnowskiej.

- Busy wykonujące usługi na regularnych liniach często chcąc ominąć korek na ulicy Tarnowskiej skręcają obok Media Markt i jeżdżą tyłem wyjeżdżając zaraz przed rondem (ul. Powstańców Wielkopolskich) – alarmuje naszą redakcję pasażer, który email zobrazował dowodem w postaci zdjęcia załączonego do publikacji.

- Część znajomych chcąc skorzystać z usług takiego busa musi chodzić na przystanek na Bulwar Narwiku, ponieważ nie ma pewności czy bus zatrzyma się na przystanku na Tarnowskiej i czy w ogóle tamtędy pojedzie. Z tego co wiem takie działanie kierowców jest niezgodne z przepisami ponieważ busy mają jasno określone którędy mogą a którędy nie mogą jeździć – podkreśla nasz Czytelnik.

Zobacz też: Łącko: busiarze fundują tu ruletkę - nigdy nie wiesz czy i gdzie dojedziesz

- O ile latem to pół biedy było poczekać albo podejść, to teraz czekanie godzinę na mrozie na busa który może nie przyjechać może być bardzo irytujące – nie ukrywa.

Przy czym zawraca uwagę, że najczęściej w ten nieprzyjazny dla pasażerów sposób zachowują się przewoźnicy z Limanowej.

Zobacz też: Nowy Sącz: Przez korki nawet autobusy MPK wypadają z rozkładu! Helena odcięta?

Właściciel firmy przewozowej z Limanowej, którą wskazał nasz Czytelnik z miejsca zobowiązał się do przeprowadzenia stosownej kontroli, choć nie ukrywał, że najlepiej byłoby gdyby pasażerowie podobne uwagi kierowali najpierw bezpośrednio do niego. – Mam możliwość sprawdzenia, którędy kierowcy jadą. Muszą trzymać się rozkładu jazdy nawet jeśli są korki – zastrzegł na zakończenie.

Jednocześnie wszystkich pasażerom przypominamy, że kolejnym – i jak nasze doświadczenie wskazuje najskuteczniejszym sposobem na rozwiązywanie podobnych problemów jest złożenie formalnej skargi do Urzędu Marszałkowskiego dokładniej do Departamentu Transportu i Komunikacji, ul. Racławicka 56, Kraków.

Bo tak instytucji, która ma uprawnienia do kontroli i egzekwowania, by autobusy prywatnych firm przewozowych jeździły zgodnie z ustalonymi i zatwierdzonymi przez Urząd Marszałkowski rozkładami jazdy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu