Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
31/03/2024 - 15:50

Nowy Sącz: chcą oddać swoją ziemię byle mieć dojazd do domów

Osiedle Dąbrówka w Nowym Sączu. Kolejni nowosądeczanie budują tu swoje domy a jednocześnie nie mają do nich zagwarantowanego dojazdu. Co z tym fantem można zrobić? Czy miasto im pomoże?

Temat wypłynął za sprawą radnego Jakuba Prokopowicza, który złożył w tej sprawie interpelację. – Na osiedlu Dąbrówka powstają nowe domy, do których dojazd prowadzi po prywatnej drodze. Mieszkańcy zgłosili się do mnie celem uruchomienia procedury przekazania gruntu na rzecz Urzędu Miasta Nowego Sącza celem wybudowania tam drogi publicznej. Są gotowi zrzec się nieruchomości nieodpłatnie – wyjaśnia radny. 

Zobacz, gdzie tym razem wyłączą prąd na Sądecczyźnie

I przy okazji pyta, jak miasto zapatruje się na tę inicjatywę, jak długo potrwają stosowne formalności i czy miasto planuje przeznaczyć na ten cel jakieś środki.

Odpowiedź wiceprezydenta Artura Bochenka jest bardzo zwięzła i dyplomatyczna. – Zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami (…) w obecności dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg Piotra Gumoli i radnego Jakuba Prokopowicza – ucina na dziś dyskusję Bochenek. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu